Витоки з лабораторій і внутрішньолабораторне зараження небезпечними патогенами: застерігає Голубовська

2 хв на прочитання13 Січня 2024, 18:46
Звіти про випадки внутрішньолабораторного зараження кожного географічного регіону період із 2000 по 2021 рік.

Було виявлено 309 випадків інфікування співробітників 51 різновидом мікробів, із них 8 летальних.

У журналі The Lancet Microbe опубліковано огляд, присвячений проблемам внутрішньолабораторного зараження небезпечними патогенами та витоком мікробів із лабораторій. Про це розповідає лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук Ольга Голубовська.

Було виявлено 309 випадків інфікування співробітників 51 різновидом мікробів, із них 8 летальних: Neisseria meningitidis (менінгококова інфекція), Yersinia pestis (чума), S Typhimurium (сальмонельоз), вірус Ебола та губчастої енцефалопатії великої рогатої худоби. До п'ятірки найбільших збудників увійшли також вірус коров'ячої віспи та збудник бруцельозу. З 1969 по 1989 р. найчастіше випадками, що повідомляються, були бруцельоз, лихоманка Ку, гепатити, черевний тиф, туляремія, туберкульоз, дерматомікози, венесуельський кінський енцефаліт, псіттакоз і кокцидіоїдомікоз. За останні 50 років реєструється збільшення домінування збудників ІІ групи патогенності.

Також повідомляється про 16 випадків витоку з лабораторій, зокрема Bacillus anthracis (сибірка), SARS-CoV (важкий гострий респіраторний синдром), поліовірус, віруси ящуру, натуральної віспи, меліоїдозу, пташиного грипу H5N1.

При цьому вважають, що результати аналізу недостовірні через те, що було використано лише офіційні джерела інформації, тобто реальних випадків може бути більше.

«Багато лабораторних помилок можна пояснити людським фактором через недостатню підготовку, низьку компетентність і розуміння наслідків поганої лабораторної практики персоналом або комбінацією цих факторів. Приклади процедурних помилок вражають: виявлення ІСТОРИЧНИХ ампул із вірусом натуральної віспи в холодильному сховищі під час переїзду лабораторій у кампусі Національного інституту охорони здоров'я в Бетесді (липень 2014 р.), що виявило недоліки в управлінні та передачі культур Міністерства оборони США після неповної інактивації тощо. Також відзначається несправність технічної інфраструктури й обладнання, порушення правильних мікробіологічних принципів та практик (GMPP)», — зазначає Ольга Голубовська.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: