Сьогодні Верховна Рада України підтримала в другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (№3658). «За» проголосували 288 нардепів. Законопроєктом передбачена реструктуризація і зниження «зеленого» тарифу, і зміна термінів його дії для інвесторів у ВДЕ.
Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) наголосила, що жодна з правок, запропонованих УАВЕ, не була врахована у законопроєкті, тому асоціація продовжить роботу щодо їх імплементації восени. Про це повідомляє kosatka.media.
Відповідно до закону, «зелений» тариф має бути знижений на 15% для сонячних електростанцій, на 7,5% для вітроелектростанцій. Зниження для сонячних електростанцій, збудованих до квітня 2013 року складе 47%, і 28% для станцій, збудованих у період з квітня 2013 р. по червень 2015 року.
«Разом з тим, застосування прайскепу для станцій, збудованих до 2015 року спонукатиме інвесторів звертатися до суду. Збитки країни від таких позовів складуть декілька мільярдів гривень», – зазначає голова УАВЕ Олександр Козакевич.
В УАВЕ повідомили, що на засіданні Верховної Ради була проголосована правка, яка не була підтримана профільним комітетом напередодні. А саме правка №1203 Геруса А.М., яка дозволяє зміни податкового законодавства стосовно виробників ВДЕ вже після зниження “зелених” тарифів. Умова щодо гарантій незмінності податкового законодавства була зафіксована у Меморандумі між Урядом та інвесторами у ВДЕ.
«Ми занепокоєні, що вже восени можуть бути внесені зміни до Податкового Кодексу, і що для виробників електроенергії з ВДЕ запровадять новий податок чи акциз. Таким чином, народні депутати можуть добитися ще більшого зниження зеленого тарифу і фактично знищать галузь. Тисячі людей залишаться без роботи. Країна без інвестицій, без довіри міжнародних партнерів і з мільярдними втратами по арбітражних рішеннях» – додав Козакевич.
Нагадуємо, Рада прийняла законопроєкт про зниження «зелених» тарифів у другому читанні.