Догори
Дати відгук

Винайшли вакцину від раку — вона врятує від найагресивнішої його форми

Завдяки їй імунні Т-клітини знищують онкоклітини

1 хв на прочитання24 Січня 2021, 07:30
Поділитись:

Нове дослідження показало, що персоналізована вакцина від раку стримує зростання найнебезпечнішого різновиду пухлин шкіри — злоякісної меланоми. Бажаний ефект зберігався протягом багатьох років, хоча цей різновид раку досить швидко призводить до смерті. Повідомляє livescience.com.

Людство століттями використовує різні вакцини. Але на відміну від препаратів, які запобігають інфекції на кшталт грипу і кору, протиракові вакцини являють собою різновид імунотерапії. Й вони спрямовані не на профілактику, а на лікування раку, оскільки знищують вже існуючі ракові клітини. Вакцини також тренують імунні Т-клітини, допомагаючи їм краще розпізнавати рак й знищувати злоякісні новоутворення, не чіпаючи при цьому здорові клітини організму.

Нова експериментальна вакцина навчає Т-клітини виявляти певні білки в клітинах злоякісної меланоми. В ході дослідження вчені з'ясували, що Т-клітини продовжують запам'ятовувати ці білки протягом не менше 4 років після вакцинації, і з часом розпізнають ще більше білків, пов'язаних з меланомою. Такі досить вражаючі підсумки дослідження вчених Гарвардської медичної школи.

Наявні зараз обмежені дані вказують на те, що створена вакцина викликає стійку імунну відповідь і допомагає утримувати рак під контролем. Відзначимо, що вона не виліковує пацієнта від раку повністю, але затримує метастазування пухлини та дозволяє продовжити життя пацієнта зі злоякісною меланомою на роки, чого не вдається зробити за допомогою будь-яких інших засобів лікування.

Раніше ми розповідали, як вітамін С може негативно вплинути на здоров'я.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.