Догори
Дати відгук

Вибухи дезорієнтують рідкісних птахів

1 квітня відзначається Міжнародний день птахів

2 хв на прочитання01 Квітня 2025, 08:15
Вибухи порушують міграцію червонокнижних куликів-сорок у Національному парку "Тузлівські лимани" Вибухи порушують міграцію червонокнижних куликів-сорок у Національному парку "Тузлівські лимани"
Поділитись:

1 квітня кожного року відзначається екологічне та за сумісництвом професійне свято орнітологів – Міжнародний день птахів. В Україні, яка тоді входила до складу СРСР, подію вперше відсвяткували в 1924 році. Дату святкування обрано на честь дати підписання Міжнародної конвенції з охорони птахів у 1902 році.

Під час моніторингу узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани" на наявність забруднень мазутом, працівники парку стали свідками потужного вибуху біля моря, який спричинив паніку серед птахів, що відпочивали та годувалися на узбережжі.

"Вибух був настільки сильним, що наш тракторець аж підстрибнув. Птахи миттєво розлетілися в різні сторони, деякі зграї від страху пролетіли прямо над нами і швидко зникли з поля зору. Я навіть не встиг підготувати фотоапарат, щоб зафіксувати цей момент," — розповідає очевидець події.

Після того, як стало тихо, частина птахів повернулася на узбережжя. Особливу увагу привернули чисельні зграї кулика-сороки — виду, занесеного до Червоної книги України. За спостереженнями фахівців, цей вид є найбільш масовим мігрантом на піщаному пересипу в національному парку протягом останніх тижнів.

Кулик-сорока — надзвичайно цікавий птах із гострим зором, здатним помічати найменші зміни в рельєфі або забарвленні ґрунту. Його чутливий дзьоб допомагає знаходити поживу навіть на дотик — виявивши мушлю, птах може одразу визначити, чи вона жива, чи порожня. Цей вид полює як вдень, так і вночі.

Фахівці національного парку зазначають, що постійні звуки вибухів та інші прояви воєнних дій становлять серйозну загрозу для мігруючих птахів. Вони змушені змінювати традиційні шляхи міграції, зазнають сильного стресу, що негативно впливає на їхній фізіологічний стан та може мати довготривалі наслідки для популяції в цілому.

Тисячі куликів та інших перелітних птахів використовують територію Національного природного парку "Тузлівські лимани" як важливий пункт зупинки під час міграції, де вони можуть відпочити та поповнити енергетичні запаси перед продовженням тривалого перельоту.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay
Жнива під обстрілами та заморозками: як проходить збиральна кампанія на Запоріжжі
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне
Дві нові небезпечні хвороби цукрових буряків поширюються Європою і загрожують Україні
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Україна та Польща продовжили угоду про збільшену потужність для імпорту газу
1 хв на прочитання3 години тому
Затримання журналістів у Баку. Фото: Trend news agency
Чи дійде до збройного конфлікту? Азербайджан і Росія на межі дипломатичного розриву
3 хв на прочитання5 годин тому
Альтернатива мобілізації є: поради рекрутера
10 хв на прочитання8 годин тому
Кількість не головне: як численні сексуальні партнери впливають на жіноче здоров’я
3 хв на прочитання14 годин тому
Салат з кабачків за 5 хвилин: ідеальна літня закуска, що смакує щодня
2 хв на прочитанняВчора
Масовий мор риби у Кривому Розі: екоінспекція з'ясовує причини, збитки сягнули 74 тис. грн
2 хв на прочитанняВчора