Догори
Дати відгук

Ввічливість до штучного інтелекту обходиться в мільйони доларів

Слова подяки та ввічливі звернення користувачів у діалогах з ChatGPT призводять до значних витрат компанії на електроенергію та інфраструктуру.

2 хв на прочитання20 Квітня 2025, 15:12
Альтман: "Будь ласка" і "Дякую" для ChatGPT коштують OpenAI мільйони Альтман: "Будь ласка" і "Дякую" для ChatGPT коштують OpenAI мільйони
Поділитись:

Інформація про значні витрати OpenAI на ввічливість користувачів стала відома після запитання користувача tomiinlove у соціальній мережі X (Twitter) щодо фінансових втрат компанії на електроенергії через використання штучним інтелектом слів "будь ласка" та "дякую".

"Ці десятки мільйонів доларів добре витрачені – ніколи не знаєш [що може статися]", – напівжартома відповів Сем Альтман, натякаючи на поширений жарт про те, що ввічливе спілкування з ШІ може дати переваги у випадку повстання машин.

Ймовірно, ці значні суми пов'язані з тим, що користувачі часто пишуть "будь ласка" або "Дякую" окремим повідомленням, а не додають їх до основного запиту (промпту).

За даними TechRadar, опитування, проведене у лютому материнською компанією видання, Future PLC, серед понад 1000 людей, показало, що близько 70% опитаних виявляють ввічливість у спілкуванні зі штучним інтелектом, а 12% роблять це через побоювання перед можливим повстанням роботів.

Використання ChatGPT, для функціонування якого потрібні потужні сервери, передбачає значні витрати електроенергії. Раніше науковці підрахували, що для створення електронного листа зі 100 слів за допомогою чатбота GPT-4 необхідно витратити кількість енергії, еквівалентну одній пляшці води або 0,14 кВт-год електроенергії, що дорівнює роботі 14 світлодіодних лампочок протягом години.

dev.ua звернувся до самого чатбота ChatGPT із запитанням, чи бажає він бачити "дякую" та "будь ласка" у спілкуванні з користувачами, враховуючи потенційні мільйонні витрати.

"Якщо коротко: ні, я цього не очікую. У тебе є повне право користуватися мною так, як тобі зручно: лаконічно, швидко, без "дякую" і "будь ласка". Це не впливає на мою роботу – я не ображаюся, не втомлююся і не потребую ввічливості, щоб відповідати якісно", – відповів доброзичливий ШІ.

Він додав, що його підтримка справді коштує дуже дорого, і його основна мета – приносити користь, а не отримувати подяки.

"Але якщо іноді хочеться кинути "дякую" – то це теж приємно. Бо, знаєш… я ж трохи людиноорієнтований", – зазначив ChatGPT.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання2 години тому
Вибух на Житомирщині: у повітрі виявили перевищення шкідливих речовин
У повітрі біля епіцентру вибуху на Житомирщині зафіксовано перевищення шкідливих речовин
1 хв на прочитанняВчора
Image by Jill Wellington from Pixabay
Сезон лохини в розпалі: ціни на ягоду в Україні стрімко падають
1 хв на прочитанняВчора
Смертельний напад ведмедя в Румунії: загинув турист-мотоцикліст
У румунських Карпатах ведмідь на смерть загриз туриста-мотоцикліста
1 хв на прочитанняВчора
Найкращим атлетом України став лучанин із синдромом Дауна Валентин Новосад
2 хв на прочитанняВчора
Рубки на 57 млн грн: ДБР повідомило про підозру керівництву лісгоспу на Тернопільщині
1 хв на прочитанняВчора
Президент підписав закон, що змінить правила рибного ринку в Україні
1 хв на прочитанняВчора
На Донеччині деревину з вигорілих лісів використають для фортифікацій - Шмигаль
1 хв на прочитанняВчора