Всієї аптечки не замінить, але при багатьох проблемах допоможе: лікувальні властивості солі

2 хв на прочитання04 Березня 2022, 07:45

Сіль не лише уславлений антисептик, вона потрібна для роботи кровоносної і серцево-судинної систем тощо.

Наскільки сіль є популярною спецією, настільки ж вона популярна і при використанні в лікувальних цілях. Адже це справді чудовий засіб при багатьох недугах, а головне — доступний і не дорогий, розповідає сайт «Здоровенькі».

Антисептик — сольовий розчин, а особливо содо-сольовий (харчова сода + кухонна сіль) — чудово справляється з великою кількістю патогенних хвороботворних мікроорганізмів. Саме за рахунок цього содо-сольовий розчин лікарі призначають для полоскання носоглотки при ангінах, фарингітах, ларингіті, гаймориті, риніті, стоматитах та інших захворювань дихальної системи.

Крім того, після полоскання на слизових залишається солоний лужний осад, який запобігає повторному зараженню слизових різними мікробами. Особливо ефективність цього засобу підвищується, якщо в нього додати пару крапель йоду, але, якщо на йод різка реакція, можна й без нього.

За рахунок антисептичної ефекту сіль застосовується місцево і для обробки гнійних шкірних утворень, сприяючи швидшому очищенню шкірного покриву.

У зв’язку з тим, що життєдіяльність клітин живих організмів безпосередньо залежить від так званого натрій-калієвого насоса, що виконує роль відкачування іонів натрію з клітинної цитоплазми в міжклітинну рідину, без достатньої кількості солі функціонування всіх органів і систем перебуває під загрозою. Особливо необхідний рівень натрію важливий для працездатності кровоносної і серцево-судинної системи.

Наявність в організмі натрію забезпечує необхідний кислотно-лужний та водний баланс, тому при зневодненні використовується ізотонічний розчин хлориду натрію у воді (0,9 %).

Справжня кухонна сіль активізує гомеостаз, підвищуючи тим самим внутрішню силу організму для боротьби з різними недугами. Йодована сіль сприяє виробленню гормонів щитоподібної залози, що запобігає розвитку різних ендокринних захворювань.

Бере участь у транспорті глюкози, вуглекислого газу та інших важливих речовин по організму, за рахунок чого в невеликих дозах допомагає в лікуванні при цукровому діабеті.

Має дезінтоксикаційну дію, тому добре підходить при різних видах отруєнь, оскільки сприяє виведенню з крові шкідливих токсичних речовин.

Бере участь в утворенні шлункового соку (соляної кислоти) і активації травних ферментів, необхідних для засвоєння продуктів харчування.

Бере участь у передачі імпульсів між клітинами, необхідної для працездатності нервової системи.

Якщо використовувати не дрібну очищену харчову сіль, а звичайну, особливо морську, в якій міститься безліч додаткових важливих для життєдіяльності органів і систем мінералів — калій (K), кальцій (Ca), йод (I), сірка (S), селен (Se ), мідь (Cu), марганець (Mn), азот (N), кисень (О) та інші, організм насититься і макро-, і мікроелементами.

Раніше ми розповідали про симптоми дефіциту солі в організмі та протипокази до її вживання.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: