Догори
Дати відгук

Всесвітня метеорологічна організація зафіксувала рекордні 38° спеки в Арктиці

2020 рік у світі став одним із трьох найтепліших років в історії спостережень.

1 хв на прочитання14 Грудня 2021, 14:05
Фото:
NATO Фото: NATO
Поділитись:

Всесвітня метеорологічна організація визнала новий температурний рекорд для Арктики: +38 °C у російському місті Верхоянську в Сибіру 20 червня 2020 року. Про це повідомляє сайт ООН.

Зазначається, що ця температура «притаманна Середземномор'ю, а не Арктиці», була виміряна на метеорологічній спостережній станції під час тривалої сибірської хвилі тепла. Майже все літо 2020 р. середня температура в арктичній зоні Сибіру на 10 градусів перевищувала норму.

Така погода, повідомляють в ООН, посилила пожежі в Сибіру, ​​викликала масштабну втрату морського льоду та відіграла важливу роль у тому, що 2020 рік став одним із трьох найтепліших років в історії спостережень.

Генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас заявив про сигнал зміни клімату на Землі.

«Цей новий для Арктики рекорд є черговим показником у серії спостережень, які надійшли в Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища та стали тривожним сигналом зміни нашого клімату», — сказав Талас.

У 2020 році також було зафіксовано новий температурний рекорд (18,3 °C) для Антарктичного континенту.

Наразі дослідники ВМО працюють над тим, щоб перевірити показання температури на рівні 54,4 °C, зареєстровані у 2020 та 2021 роках у найспекотнішому місці у світі — Долині Смерті у Каліфорнії, та підтвердити новий температурний рекорд для Європи +48,8 °C, зареєстрований на італійському острові Сицилія цього літа.

Нагадаємо, що влітку цього року в Антарктиді зафіксували +18°.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.