Догори
Дати відгук

Глобальне потепління: в Антарктиді зафіксували +18°

Попередній рекорд — +17,5 С побито

1 хв на прочитання07 Липня 2021, 21:11
Фото:
Прямий Фото: Прямий
Поділитись:

В ООН підтвердили новий температурний рекорд в Антарктиді — +18,3 °С. Про це повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) ООН.

Зазначається, що рекордну температуру зафіксували на аргентинській дослідницькій станції Esperanza на Антарктичному півострові 6 лютого 2020 року. Попередній підтверджений рекорд для антарктичного континенту становив +17,5 °С. Його зареєстрували також на Esperanza, але у 2015 році.

Водночас ВМО офіційно відхилила дані про те, що 9 лютого 2020 року на бразильській станції моніторингу вічної мерзлоти на острові Сеймур виявили +20,75 °С. Після детального аналізу з’ясувалося, що імпровізований радіаційний захист на бразильській станції на острові Сеймур призвів до явної помилки теплового зміщення для датчика температури повітря монітора вічної мерзлоти.

«Перевірка цієї максимальної температури важлива, тому що вона дає нам змогу створити картину погоди та клімату на одному з останніх кордонів Землі», — сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

За його словами, антарктичний півострів є одним із регіонів планети з найшвидшим потеплінням — майже на 3 °C за останні 50 років.

Нагадаємо, що українці залишаться в Антарктиді до кінця 2023 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.