Всесвітній день тунця: нагадування про важливість збереження океанічних ресурсів
У тунцевій промисловості задіяні майже сто країн світу

2 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день тунця (World Tuna Day), важливу екологічну дату, покликану привернути увагу до нагальної проблеми збереження рибних ресурсів планети.
Цей день був офіційно проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2016 року шляхом прийняття резолюції № 71/274. Співавторами цього міжнародного проєкту стали 93 країни, що підкреслює глобальну підтримку ініціативи.
Основна мета Всесвітнього дня тунця – нагадати людству про критичну важливість заходів, спрямованих на збереження морських екосистем та їхніх мешканців. ООН закликає держави-члени відзначати цей день, враховуючи національні особливості, та підвищувати обізнаність громадян про цінність риби, зокрема запасів тунця, а також про існуючі загрози для їхніх популяцій.
За даними Організації Об'єднаних Націй, у тунцевій промисловості задіяні майже сто країн світу. Вилов тунця є важливим для забезпечення сировиною консервної та кулінарної галузей. Однак, неконтрольовані масштаби промислового вилову призвели до різкого скорочення популяції багатьох видів тунця, що набуло серйозного екологічного масштабу та поставило деякі види на межу зникнення.
У зв'язку з цим, ООН спільно з іншими міжнародними організаціями активно контролює морський рибний промисел та вживає різноманітних заходів для захисту цінних рибних ресурсів та сприяння відновленню їхньої популяції. Відзначення Всесвітнього дня тунця є важливим інструментом для привернення уваги світової спільноти до цих гострих проблем та стимулювання спільних зусиль у напрямку сталого використання морських ресурсів.
Більше новин читайте на GreenPost.







