Зерносушильний комплекс на території селища Іваничі запрацював у 2018 р. Його збудували у промисловій зоні. Минулого року у громаді надсилали запит на підприємство. Там дали відповідь, що є дозвіл, що ці викиди лушпиння кукурудзи — органічні та вони не створюють небезпеки для громадян і навколишнього середовища, повідомляє Суспільне.
Місцева мешканка Марія Чура розповідає, що восени протягом трьох останніх років селище Іваничі засипає кукурудзяним лушпинням, яке летить із елеватора поряд. Її будинок розташований за 200 метрів від підприємства.
«Мало того, що це на подвір’ї, на терасі, воно також і на даху. Під дахом утворюються пари і воно починає іржавіти. Пройде рік, два, дах заіржавіє, бо він із бляхи і хто має нам компенсувати ці збитки?» — каже жінка.
Із серпня до грудня на зерносушильному комплексі в Іваничах сушать ріпак, пшеницю і кукурудзу. Процес автоматизований, до виробничого процесу залучені всі наявні фільтри, які працюють безперервно. Звісно, найбільше органічних решток лишається від сушіння кукурудзи. Нині фільтри збирають 95–98 % решток.
Із заявою щодо проведення перевірки на підприємстві люди звернулися до Державної екоінспекції в області. В разі виявлення порушень, відповідні особи будуть притягнені до відповідальності.
Нагадаємо, що на Миколаївщині колишні АТОвці вирощують лікарські рослини: чи прибутковий бізнес на шавлії.