На всю Україну десь орієнтовно лише 150-200 гектарів у 2019 році було засаджено спаржею. У порівнянні з Польщею - це мало, бо то там під спаржею перебуває 2 000 га, а якщо говорити про Нідерланди і Німеччину разом – то там під спаржею 25 000 га.
Такі цифри навів в інтерв'ю радіо "Свободі" Світлан Федченко, агроном із Красилова Хмельницької області.
"В нас така зараз стратегія підприємства, що ми шукаємо ось такі нішеві культури і вкладаємо туди гроші. У нас яка ситуація по спаржі: є зелена, біла, фіолетова, так? От у Німеччині, в Нідерландах, у них там більше їдять білу, це вважається набагато смачніше, ніж зелена, там звикли. А у нас, в Україні, більше споживають зелену", - розповів агроном.
За словами Федченка, паростки спаржі збирають коли вони доросли до 22, 23, 24 сантиметрів. Це дає культурі можливість вирости.
"Планували зібрати цього року хоч півтори тонни, але у нас не було хорошої погоди, бо ця весна холодна, а спаржа росте при температурі над 12 градусів, а найкраще росте, коли бодай від 18 до 22 градусів тепла", - зауважив агроном.
Світлан Федченко говорить, що спаржа є нішевою культурою, її мало в Україні, й вона набуває великого попиту. У цьому році дуже багато фермерів посадили спаржу, і ті, хто вже мають її, розуміють, що конкуренція велика. В Україні спаржа є дорогим продуктом, зелену спаржу продають кілограм десь орієнтовно по 200 гривень, або й дорожче. Агроном переконаний, що коли спаржі буде більше, відповідно й ціна буде нижчою, адже кожен хоче продати і не залиша тися з нею.
Нагадаємо, українські аграрії продовжують експорт зернових в умовах карантину, і з початку 2019-2020 маркетингового року (МР, липень 2019 - червень 2020) експортували 54,34 млн тонн зерна.