Воїни клавіатури: ФСБ заявила про використання Заходом нових видів кіберзброї проти Росії

2 хв на прочитання23 Квітня 2023, 01:26

Запевняють, що задіяна мережева інфраструктура України.

Сполучені Штати Америки разом із НАТО здійснюють кібератаки на російську інфраструктуру. Про це заявив Центр громадських зв'язків ФСБ, розповідає RT — російська пропагандистська телекомпанія, орієнтована на закордонну аудиторію.

«Під час аналізу виявлених комп'ютерних загроз отримано дані, що свідчать про використання США та країнами НАТО української території для проведення масованих комп'ютерних атак на об'єкти цивільного призначення в Росії", — йдеться в повідомленні.

Також в ФСБ звинуватили підрозділи наступальних кібероперацій країн Заходу в задіянні мережевої інфраструктури України, що дозволяє їм «приховано застосовувати нові види кіберзброї».

«З метою приховування своєї причетності Вашингтон прагне представити «автором» кібератак виключно Україну, а саме хакерське угруповання IT Army of Ukraine, яке здійснило тисячі комп'ютерних атак на російські інформаційні ресурси. При цьому кібератаки розробляються за безпосередньої участі об'єднаного командування Пентагону у взаємодії з міжнародними (Anonymous, Silence) та національними (Ghost Clan — США, RedHack — Туреччина, GNG — Грузія, Squad 303 — Польща та інші) хакерськими угрупованнями», — говорять у ФСБ.

У відомстві повідомили, що з початку 2022 року зафіксовано понад 5 тис. хакерських атак на критичну інфраструктуру Росії.

Раніше заступник глави російського МЗС Олег Сиромолотов заявляв, що Росія стала метою західних країн у кіберпросторі. Зокрема, він зазначив, що військові Великої Британії під час навчань під егідою НАТО на регулярній основі моделюють ситуації завдання кіберударів по державних установах Калінінградської області й енергосистемі Москви.

«2022 року Росія зазнала безпрецедентних кібератак іззовні. Фактично ми стали ціллю скоординованої агресії, до якої залучені спецслужби, транснаціональні IT-корпорації та «хактивісти» колективного Заходу та його маріонеток», — говорив він в інтерв'ю ТАРС.

Спецпредставник президента Росії з питань міжнародного співробітництва в галузі інформаційної безпеки, директор департаменту міжнародної безпеки МЗС Андрій Крутських, у свою чергу, заявив, що Україна є однією з країн, з території яких зафіксовано найбільшу кількість кібератак проти Росії.

«Вона виконує роль наконечника кіберстріли», — сказав посадовець.

Він також зазначив, що на Росію здійснюють до 1 млн кібератак на рік.

За словами заступника голови уряду Дмитра Чернишенка, західні кібератаки на інформаційні системи Росії з 2022 року збільшились на 65 %.

Також соціальна мережа TikTok за допомогою своєї платформи веде когнітивну війну проти Росії, заявляють у Китаї.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: