Догори
Дати відгук

ВООЗ вбачає за «хворобою Х» цілу комбінацію патогенів — ось яких

Хвиля захворювань висвітлює ще одну проблему, яка посилює ефект.

2 хв на прочитання16 годин тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

«Хвороба Х» («невідома хвороба»), яка вже кілька тижнів лютує в Демократичній Республіці Конго, вочевидь, може бути повністю пов'язана з деякими вже відомими патогенами. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), малярія, грип, риновіруси, коронавіруси й інші віруси були виявлені в 430 лабораторних зразках від хворих людей, розповідає Die Zeit.

З жовтня близько 900 осіб у південно-західній провінції Кванго були інфіковані новим типом захворювання. Інфіковані страждали від симптомів, схожих на грип, включаючи лихоманку, застуду, головний біль, біль у кінцівках і утруднене дихання. За даними ВООЗ, 48 людей померли, тоді як місцева влада нещодавно підрахувала, що померло понад 130 осіб. Найбільше постраждали діти віком до п'яти років.

Хвиля захворювань висвітлює ще одну проблему: близько 40 % людей в регіоні страждають від недоїдання, а серед дітей цей показник сягає 60 %. За даними ВООЗ, гостре недоїдання зросло за останні місяці. Ті, хто не має достатньої кількості їжі, відчувають нестачу поживних речовин. Це також підвищує ризик серйозно захворіти на різні патогени.

«Загалом результати вказують на те, що поєднання частих і сезонних вірусних респіраторних інфекцій і малярії фальципарум та гострого недоїдання призвело до збільшення кількості важких інфекцій і смертей, непропорційно впливаючи на дітей віком до п'яти років», — такий попередній висновок ВООЗ зробила на основі своїх досліджень. Однак будуть проведені подальші дослідження.

Німецький інфекціоніст Торстен Фельдт пояснив, що системи охорони здоров'я у віддалених регіонах, таких як Конго, потребують фундаментального зміцнення і «не лише для захисту від спалахів, які можуть торкнутися нас». Існують ефективні профілактичні заходи, які можуть бути використані для захисту дітей, зокрема, приліжкові сітки, просочені інсектицидами проти комарів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.