Ми живемо в цікаві часи, коли «ядерна зброя на дні океану» входить до списку кліматичних рішень. Це не чорний жарт, а суть наукового дослідження, яке пропонує дуже своєрідний метод боротьби з глобальним потеплінням.
За попередніми розрахунками, якщо середня температура на Землі продовжить зростати, до кінця століття світова економіка втратить щонайменше 200 трильйонів доларів. А сотні мільйонів людей зіткнуться з різким погіршенням умов життя. Щоб цього уникнути, вчені озвучили нестандартне рішення. Пропонують здійснити підводні термоядерні вибухи, заклавши в океанічне дно понад 1600 зарядів потужністю по 50 мегатонн кожен. Суть дослідження описана у статті, опублікованій на відкритій платформі для розміщення наукових робіт arXiv.
Вибухами необхідно прискорити процес вивітрювання силікатних порід, таких як базальт. Це дозволить зв’язати величезні обсяги вуглекислого газу з мінералами та видалити його з атмосфери. Подібні проекти вже реалізуються у невеликих масштабах. Приміром, у Бразилії різні компанії, зокрема Google, фінансують дослідження з подрібнення базальту та його використання в сільському господарстві. Однак вчені вважають, що для досягнення глобального ефекту такі обсяхи застосування технології - просто крапля в морі.
Запропонований метод передбачає закладку ядерних зарядів на морському дні на глибині 4 кілометри, під шаром води, що досягає 8 кілометрів. Тиск на такій глибині (близько 800 атмосфер) поглине ударну хвилю, а потужність вибухів — близько 81 гігатонни — забезпечить швидке руйнування порід. Вчені впевнені, що рівень радіації залишиться мінімальним, і навіть океанська екосистема не зазнає значної шкоди.
За підрахунками вчених, цей підхід може еквівалентно видалити з атмосфери обсяг вуглекислого газу, еквівалентній викидам за 30 років. В іншому випадку очікується прискорене закислення океанів, зникнення коралових рифів та інші кліматичні метаморфози, що є катастрофічними для екології екології.
Проте науковці пки не мають чітких відповідей на питання, якими будуть наслідк для планети від термоядерних вибухів такої потужності.
Більше новин читайте на GreenPost.