Різного роду віруси уже атакують. До сезонних захворювань додасться і грип, який зараз ще ніби не фіксують, але віруси якого вже на порозі.
Центр громадського здоров’я України (ЦГЗ) дає шість простих порад, дотримуючись яких можна підтримати імунітет, зокрема, в осінньо-зимовий період.
Шість простих кроків до поліпшення здоров’я
Важливо не переїдати і обов’язково снідати. Зменшіть кількість жирної, борошняної і смаженої їжі.
Мінімізуйте споживання солодкого. Солодощі варто замінити на здорову альтернативу – фрукти, сухофрукти, запечені яблука або гарбуз з корицею.
Незалежно від сезону не забувайте пити воду. Навіть якщо ви не відчуваєте спраги, орієнтуйтеся на норму в 30 мл рідини на один кілограм ваги. Пийте достатньо води, щоб подолати стрес, хронічну втому, поліпшити роботу мозку й організму в цілому.
Регулярна фізична активність поліпшує стан серцево-судинної та дихальної систем, знижує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інсульту, цукрового діабету, деяких видів раку та депресії, підтримує здорову масу тіла тощо.
В Україні тютюн забирає 130 тисяч життів щороку, а 13 тисяч людей стають жертвами пасивного куріння.
Дим, який вдихають під час куріння, містить понад 7 000 хімічних сполук, серед них щонайменше 250 токсичні. Ці речовини у значних кількостях можуть призвести до низки захворювань, навіть раку.
Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно, тому ви можете неадекватно реагувати на певні події та ухвалювати неправильні рішення.
Фахівці радять робити перерви на денний сон (його тривалість не має перевищувати 45 хвилин), якщо нічний був закоротким та неякісним, наприклад, через повітряні тривоги.
Часте недосипання підвищує ризик розвитку цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, гіпертонії, ожиріння, психічних розладів тощо.
Намагайтеся наповнювати життя позитивними емоціями, це можуть бути дрібниці, які покращують настрій. Гуляйте на свіжому повітрі за будь-якої погоди.
З урахуванням епідемічного сезону варто вакцинуватися від вітряної віспи (якщо не хворіли), ротавірусної, менінгококової, пневмококової інфекцій, Covid-19, грипу.