Після учорашньої заяви чернівецьких депутатів про те, що місто відмовляється дотримуватись вимог уряду щодо «червоної» карантинної зони, поліція почала сьогодні зупиняти у місті рух громадського транспорту.
Як повідомляв GreenPost, учора Чернівці повстали і відмовились вводити жорсткий карантин. Серед іншого місцеві депутати дозволили і рух громадського транспорту, з дотриманням вимог «адаптивного» карантину.
Керуючись цим рішенням, місцеві перевізники уранці вийшли на маршрути. Однак близько 12 години дня «на маршрути» вийшли і поліціянти. Вони зупиняли автобуси, тролейбуси і маршрутки з вимогами дотримуватись урядових розпоряджень, а також складали на водіїв адміністративні протоколи.
Як повідомив місцевому виданню АСС заступник Чернівецького міського голови Дмитро Сірман, місто було змушене припинити роботу громадського транспорту.
«На жаль, не дивлячись на прийняте рішення міської ради, поліція прикладає максимум зусиль, зупинила, паралізувала рух громадського транспорту у Чернівцях. Ми змушені призупинити роботу громадського транспорту. Вони виконують не рішення органів місцевого самоврядування, а рішення органів виконавчої влади. Як тільки буде прийняте якесь інше рішення, ми повідомимо», - сказав заступник міського голови.
Водночас у поліції відповіли, що начебто не мали на меті паралізувати рух транспорту, а лише контролювали дотримання карантину у кожному окремому випадку.
«Як пояснила… прессекретарка Патрульної поліції області Віта Криворучко, правоохоронці не вимагали зупиняти транспорт, просто у місті відбулися перевірки, під час яких було виявлено порушення карантину. Вона додала, що у «червоній» зоні карантину громадський транспорт може працювати лише у режимі спецперевезень», - повідомляє АСС.
«Взагалі спецперевезення – це організовані групи людей, які їдуть на підприємства на роботу, які забезпечують життєдіяльність міста. Вони їдуть з точки А в точку Б. І, наприклад, у тих самих тролейбусах мають бути відповідні документи, перелік яких є у постановах, які дозволяють їм здійснювати спецперевезення», - пояснює Криворучко.
У Головному управлінні національної поліції Чернівецької області виданню повідомили, що теж не надсилали вимог зупинити громадський транспорт.
Однак громадський транспорт у місті наразі не працює.
Станом на 26 серпня, в Україні лабораторно підтверджено 110 085 випадків COVID-19. Від ускладнення хвороби померли 2 354 особи. Одужали – 53 454 пацієнти. За минулу добу зафіксовано 1 670 нових випадків хвороби та 36 нових летальних випадків.
Чернівецька область є одним з українських лідерів як за загальною кількістю хворих, так і за кількістю нововиявлених випадків протягом останніх днів.