Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Віддалена робота скорочує забруднення повітря на 10–15 % — дослідження 

Віддалена робота скорочує забруднення повітря на 10–15 % — дослідження 

Вчені кажуть, що віддалена робота має стати пріоритетною.

1 хв на прочитання29 Вересня 2021, 12:07
Віддалена робота Віддалена робота
Поділитись:

У 2020 році велика кількість людей у всьому світі перейшла на віддалену роботу через пандемію COVID-19. Це призвело до різкого зниження (в деяких випадках на 50 %) забруднення повітря у всьому світі.

Вчені вирішили дізнатися, за якого сценарію рівень забруднень продовжив би падати. Іспанські дослідники з інституту екологічних наук і технологій Автономного університету Барселони розглянули три різні сценарії, в яких люди працювали віддалено два, три або чотири дні на тиждень.

В ході моделювання викидів вчені виявили, що рівень  діоксиду азоту  (NO₂)  знизиться на 4 %, 8 % і 10 % відповідно. Якби 40 % працівників сфери послуг працювали дистанційно чотири дні на тиждень, рівень NO₂ не тільки знизився б на 10 %, а й викиди від транспорту в атмосферу знизилися б на 15 %.

У двох інших сценаріях викиди від транспортних засобів знизяться на 5 % і 10 % відповідно.  Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі Urban Sustainability.

«Ми вважаємо, що віддалена робота має стати пріоритетною (якщо це можливо). Вона повинна просуватися як ефективний внесок у скорочення довгострокового забруднення повітря в містах», — пишуть автори дослідження.

Дослідники також виявили, що онлайн-освіта скоротить використання приватного транспорту на 20 %, а кількість покупок — на 30 %.

Нагадаємо п’ять порад для продуктивної роботи вдома.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко