Від ВІЛ помирає менше людей, але не всі мають однакові шанси отримати допомогу — звіт ЮНЕЙДС

2 хв на прочитання5 годин тому
Зображення згенеровано ШІ

Люди не звертаються по медичну допомогу через страх стигматизації.

Згідно з новим звітом Об'єднаної програми Організації Об'єднаних Націй по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), у 2023 році від хвороб, пов'язаних зі СНІДом, померло 630 000 людей. Це найнижчий показник із часів піку у 2,1 млн смертей у 2004 р., розповідає Die Zeit.

Більшість досягнень медицини пов'язані з антиретровірусною терапією, яка значно зменшує кількість вірусу в крові хворих на СНІД — імунодефіцитне захворювання, викликане ВІЛ.

Згідно зі звітом, 1,3 млн людей були інфіковані ВІЛ. Це дозволило знизити кількість нових випадків інфікування у світі до порівняно низького рівня. Однак, за даними ООН, це все ще втричі перевищує мінімальну мету на рік: ООН хоче ліквідувати СНІД як загрозу здоров'ю до 2030 року. Доповідь була опублікована незадовго до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня.

Попри глобальний прогрес, у 28 країнах світу у 2023 році зафіксовано зростання кількості ВІЛ-інфекцій. Однією з причин є те, що люди не звертаються по медичну допомогу через страх стигматизації. Це пов'язано як із самою хворобою, так і з тим, що рівень інфікування вищий серед людей, які практикують одностатеві сексуальні стосунки, які досі заборонені в багатьох країнах. Існує також брак освіти.

У 2023 році, наприклад, 570 молодих жінок і дівчат у віці від 15 до 24 років були інфіковані ВІЛ щодня, згідно зі звітом. У 22 країнах східної та південної Африки жінки та дівчата втричі частіше живуть із ВІЛ, ніж чоловіки.

Крім того, лікування є дуже дорогим. За даними ООН, з майже 40 млн людей у світі, які живуть із ВІЛ, близько 9,3 млн не отримують лікування. Профілактичні заходи лікування також лише повільно впроваджуються, згідно з даними ООН.

«Щоб захистити здоров'я всіх, ми повинні захистити права всіх. Коли дівчаткам відмовляють в освіті, коли гендерно-зумовлене насильство залишається безкарним, коли людей можуть заарештувати через те, ким вони є чи кого вони люблять, коли людям небезпечно звертатися за медичними послугами через те, до якої групи вони належать, у результаті люди позбавляються доступу до послуг у зв'язку з ВІЛ, які необхідні для порятунку їхніх життів і припинення пандемії СНІДу», — сказала виконавчий директор ЮНЕЙДС Вінні Бяньїма, коментуючи доповідь.

Світ може покінчити зі СНІДом, якщо права людей, які живуть із ВІЛ або постраждали від ВІЛ, будуть поважатися, захищатися і реалізовуватися для забезпечення справедливих, доступних і якісних послуг у сфері ВІЛ, сказала Бяньїма.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: