Від поїздів до танкових компонентів - перепрофілювання німецького заводу
Компанія KNDS візьме під свій контроль 176-річний залізничний завод у Герліці.

Німецький оборонний підрядник KNDS (Krauss-Maffei Wegmann + Nexter Defense Systems) візьме на себе управління заводом у східнонімецькому місті Герліц, який вирішив закрити виробник поїздів Alstom в рамках програми скорочення витрат. Як повідомляє Financial Times, 176-річний залізничний завод буде переорієнтовано на виробництво компонентів для основних бойових танків Leopard II та бойових машин піхоти Puma, інформує Кореспондент.net.
Зазначається, що оборонний підрядник KNDS вже домовився про передачу йому управління підприємством. KNDS пообіцяла зберегти робочі місця для близько половини з 700 співробітників заводу, які могли б опинитися на вулиці після його закриття компанією Alstom.
Карстен Лібіг, чия родина протягом трьох поколінь працювала на цьому заводі, виготовляючи поїзди та трамваї, висловив свій жаль з приводу необхідності переходу до виробництва зброї.
Ситуація в німецькій промисловості залишається складною. За даними Федерації німецької промисловості, промислове виробництво в країні скоротилося на 11% порівняно з допандемійним рівнем. Ця тенденція є більш негативною, ніж загальний стан економіки Німеччини, яка стагнує з 2019 року, що є найтривалішим періодом стагнації після Другої світової війни.
Війна в Україні та спричинене нею різке зростання цін на газ та електроенергію, а також зростаюча конкуренція з боку китайських автовиробників, особливо в секторі електромобілів, посилили економічні труднощі Німеччини. Подальше ускладнення ситуації може спричинити торговельна війна, ініційована Дональдом Трампом.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) у жовтні 2024 року прогнозував зростання ВВП Німеччини на 0,8% у 2025 році, але в січні знизив цей прогноз до 0,3%, а нещодавно опублікував вже нульовий прогноз зростання.
За словами мера Герліца Октавіана Урсу, виробництво в енергоємних галузях впало на 20% порівняно з 2021 роком. Проте розпочата урядом програма переозброєння може змінити ситуацію в промисловості та призвести до переорієнтації підприємств в інших містах. З 2020 року оборонні витрати Німеччини зросли майже на 80%, перевищивши 90 мільярдів євро.
Чотири великі німецькі оборонні підрядники, включаючи Rheinmetall, Diehl Defence, Thyssenkrupp Marine Systems та MBDA, за останні три роки прийняли на роботу понад 16 500 нових співробітників, збільшивши свій штат більш ніж на 40%. Компанії планують найняти ще близько 12 000 осіб у 2026 році.
Директор з виробництва KNDS Флоріан Хохенвартер заявив у лютому в Герліці, що його компанія обрала саме цей завод через наявність там «висококваліфікованих фахівців, які необхідні для виробництва високоякісних компонентів» для їхніх танків та БМП.
Крім того, компанія Rheinmetall розглядає можливість придбання заводу Volkswagen в Оснабрюці, який незабаром припинить свою роботу. Rheinmetall разом з виробником радарів Henslodt пообіцяли працевлаштувати близько 300 співробітників, які будуть звільнені виробниками автомобільних запчастин Bosch та Continental.
Більше новин читайте на GreenPost.







