Прогнозована посуха в житниці Чорноморського регіону, найімовірніше, призведе до зниження врожайності соняшнику та кукурудзи. Водночас проливні дощі в Сполучених Штатах загрожують завдати шкоди світовим запасам, що призведе до підвищення цін. Про це повідомляє Уніан.
“Прогноз погоди для регіону Чорного моря – це великий червоний прапор”, – каже метеоролог з американської компанії Maxar Кріс Хайд. Посуха і нестача дощів, які очікуються в липні та серпні, можуть завдати шкоди ключовим врожаям кукурудзи та соняшнику в регіоні.
Як повідомляється, на величезних ділянках сільськогосподарських угідь у Росії, Китаї, Індії та США спостерігається надзвичайно спекотна погода та кількість опадів нижча за норму.
Світові ціни на пшеницю підскочили до 10-місячного максимуму в травні.
На півдні та сході України спостерігається спекотна та суха погода: з 1 травня до 10 червня кількість опадів становила лише 20-50% від норми. Посуха перешкоджає розвитку озимих і ярих культур у деяких частинах Харківської та Донецької областей.
“Травень місяць в Україні виявився одним із найпосушливіших за останні 30 років. У північних регіонах, зокрема в Житомирі, град пошкодив ярі культури, як-от кукурудза, соя та соняшник”, – повідомили синоптики.
Не краща ситуація і в США – найбільшому експортері продовольства. Як повідомляється, сильна спека охопила частину східного узбережжя, а рясні дощі викликають побоювання повеней.
“На Середньому Заході акцент зміщується від спеки до надто сильних дощів, що може призвести до повеней у районах вирощування кукурудзи та соєвих бобів, особливо на Верхньому Середньому Заході”, – сказав Хайд.
Очікується, що погода в Австралії буде нормальною. У деяких районах випаде більше опадів, ніж у середньому, що покращує прогноз урожаю пшениці. Найближчими місяцями в Аргентині та Бразилії також прогнозується переважно сприятлива погода.
Більше новин читайте на GreenPost.