Парламентарі відправили законопроєкт про підтримку та розвиток надрокористування на доопрацювання у профільний комітет. Про це стало відомо 3 лютого під час пленарного засідання.
Йдеться про законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування», ініціаторами якого виступила депутатська група на чолі з нардепом від «Слуги народу» Павлом Якименком. Останній і представив проєкт закону депутатам із парламентської трибуни.
Після нього з альтернативним законопроєктом виступив голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. Він не лише представив власний проєкт, але й звернув увагу на слабкі місця проєкту закону № 4187.
За словами Бондаренка обидва законопроекти потребують техніко-юридичного та редакційного доопрацювання. У них є неузгодженості. Зокрема, існує ризик монополізації повноважень Державної комісії України по запасах корисних копалин із проведення оцінки ресурсів та запасів корисних копалин.
Потребує доопрацювання також пункт про введення розтермінування платежу з оплати ціни спеціального дозволу на користування надрами. На думку Бондаренка це положення містить значні корупційні ризики.
Також необхідно узгодити положення про затвердження на рівні Кодексу повноваження Міндовкілля щодо погодження ділянок надр для виставлення на аукціон із метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням корисних копалин.
Після цього розпочалося обговорення законопроєкту народними обранцями. Більшість із них заявила, що утримується під час голосування за законопроєкт.
Під час поіменного голосування проєкт закону про надрокористування набрав лише 212 голосів «за». Проти проголосувало 29 народних обранців. Утрималися від голосування 88 парламентарів. Голосування було провалене.
Натомість 257 народних обранців прийняли рішення про те, щоб направити законопроєкт на доопрацювання у профільний комітет.
Як ми інформували своїх читачів раніше, на порядку денному у парламентарів проєкт закону про контроль промислового забруднення атмосферного повітря. Також на порядку денному 3 лютого проєкти законів, які парламентарі вже не раз відкладали в довгий ящик. До таких проєктів належав і закон про надрокористування.