Профільний Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт номер 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення”. Про це повідомив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.
Верховна Рада одержала законопроєкт ще 29 вересня 2020 року. Через день його відправили на розгляд профільного комітету.
Ініціаторами законопроєкту номер 4167 виступили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов, очільниця Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна та голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Держава буде бачити конкретне джерело впливу та зможе прогнозувати подальше навантаження на довкілля, а підприємство розумітиме, де технологічні процеси мають бути переглянуті та вдосконалені”, - сказав Стрілець.
Документ передбачає запровадження інтегрованого дозволу – єдиного документа для підприємства-забруднювача, який міститиме дозвіл на викиди в атмосферне повітря, на спец водокористування та управління відходами. До прийняття таких стратегічних управлінських рішень планують залучити громадськість.
У разі, коли законопроєкт підтримають народні депутати у сесійній залі, комунікація підприємств та держави здійснюватиметься онлайн – через спеціально створену електронну систему.
Ініціатор законопроєкту та профільне міністерство очікують, що після його прийняття вдасться зменшити рівень промислового забруднення 25 відсотків шляхом модернізації української промисловості. Також у планах - зменшити адміністративне навантаження на підприємства, які повинні будуть отримувати не три види дозволів, а один.
Як писав GreenPost раніше, у лютому 2020 року Уряд ухвалив законопроєкт "Про запобігання та контроль промислового забруднення".