Догори
Дати відгук

Дозволи на промислове забруднення: Уряд схвалив проект закону

2 хв на прочитання19 Лютого 2020, 13:06
Поділитись:
19.02.2020

Уряд ухвалив законопроект "Про запобігання та контроль промислового забруднення". Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук за результатами засідання уряду.

"Запроваджуємо інтегрований дозвіл для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Інтегрований дозвіл — це перелік вимог до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. В ЄС усі великі підприємства обов’язково отримують такий дозвіл. Підприємства мають здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу",- пояснив очільник уряду.

За його словами, якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, то підприємству можуть анулювати інтегрований дозвіл.

"Це означає, що робота підприємства буде зупинена, поки не будуть виконані всі умови дозволу. Запровадження цього дозволу сприятиме модернізації виробництва та впровадженню нових найкращих доступних технологій. А також призведе до зменшення промислового забруднення, покращення стану довкілля та здоров’я людей"- зазначив Гончарук.

В той же час очільник уряду не згадав про те, що ініціатива введення інтегрованого дозволу лежить в основі Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, яка була прийнята у травні 2019 року Кабміном Володимира Гройсмана. А напрацювання реформи дозвільної системи - в рамках імплементації Директиви 2010/75/ЄС про промислове забруднення, здійснювало Мінприроди на чолі з Остапом Семераком: робота з впровадження інтегрованого дозволу тривала з 2016 року.

Проте Гончарук нагадав певні статистичні показники. Так, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я, у 2016 році в Україні забруднення атмосферного повітря призвело до понад 58 тис. смертей. А забруднення довкілля на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно.

За попередніми даними норми документа поширюються на приблизно 3500 промпідприємств.

Раніше повідомлялося, що Уряд ініціював створення Офісу контролю викидів у повітря. Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить створити Офіс контролю викидів у повітря у Кривому Розі. 

В той же час, це рішення про створення Офісу контролю викидів у повітря у Кривому Розі, на думку еко-активістів, більше схоже на популістську дію, без системного підходу до вирішення проблеми. 

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко