У М'янмі, де видобувається бірманський бурштин, в шматочку викопної смоли виявили квітку, яку раніше вчені не бачили. Знахідку віднесли до покритонасінних рослин крейдяного періоду, рід назвали Valviloculus, а вид - pleristaminis. Про це пише ботанічний журнал BRIT.
"Квітка потрапила в смолу приблизно 100 мільйонів років тому на суперконтиненті Гондвана. Імовірно, була частиною різностатевого суцвіття. Знайдена квітка чоловічої статі, містить півсотні тичинок. Кожна з них складається з пильовика і тонкої нитки ", - повідомляють вчені.
За словами вчених, квітка має всього два міліметри в діаметрі і нагадує за формою яйце чашкою з шести листочків оцвітини.
"Відкриття крихітної квітки може допомогти більше дізнатися про стародавні геологічні процеси", - вважають фахівці.
Справа в тому, що вчені по-різному датують розкол Гондвани, в результаті якого утворилася плита, де зараз знаходиться М'янма. Розкид серйозний: від 200 мільйонів до 500 мільйонів років тому.
Біологи ж вважають, що покритонасінні рослини почали поширюватися лише близько 100 мільйонів років тому. При цьому знайдена в бурштині квітка, росла безпосередньо в лісі Гондвани.
Нагадаємо, в одній із золотих шахт на Алясці палеонтологи випадково знайшли стародавню мумію вовченяти.