Вчені виявили ліки проти раку в листі поширеного дерева

2 хв на прочитання16 Квітня 2020, 22:53
pixabay

Через століття після того, як верба подарувала світові аспірин, в стеблі і листках цього дерева виявлено ще один потенційний лікарський засіб

Вчені з англійського дослідного інституту Rothamsted Research, що працюють з онкологами Кентського університету, виявили хімічну речовину міабеацин, яка вбиває різні ракові клітини, в тому числі резистентні до інших ліків.

Особливо важливою є інформація про те, що міабеацин може бути ефективний проти нейробластоми — вид раку, що важко піддається лікуванню і поширений серед дітей. Виживання при цій хворобі становить менше ніж 50%.

У лабораторних тестах виявлено, що міабеацин також ефективний проти клітин раку молочної залози, горла та яєчників.

Міабеацин

Професор  Майк Біл, співавтор дослідження, вважає що хоча фармацевтична активність саліцину, діючої речовини в аспірині, добре відома, фармакологічні властивості міабеацину потенційно ще більші.

"Структурно він містить дві групи саліцину, які надають йому потенційну "подвійну дозу" протизапальної дії та згортання крові, яку ми асоціюємо з аспірином. Це  додаткові докази багатогранної фармакології верби", - вважає науковець.

Команда перевірила міябеацин на ряд ракових клітинних ліній. Початкові аналізи життєздатності клітин проводили на клітинній лінії нейробластоми, встановленій у пацієнта з нейробластомою 4 стадії, та на підлінії, стійкої до лікарських засобів.

Вірбова історія

Використання кори верби в медицині було зафіксовано давньогрецькою, ассирійською та єгипетською цивілізаціями, але перше наукове дослідження верби як лікарського засобу від лихоманки  відбулося в 1763 році. 

У 1897 році компанія «Байєр» вперше  випустила синтетичний аналог - аспірин (ацетилсаліцилат), один із найдавніших та найуспішніших  препаратів "вербового" походження.

Нагадаємо, за даними ВООЗ кількість хворих на рак може зрости у наступні 20 років на 60%, якщо збережуться поточні тенденції.  Згідно з даними організації, у 2019 році послуги з комплексного лікування онкологічних захворювань надавали у 90% країн з високим рівнем доходу та у 15% країн з низьким рівнем доходу.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: