Вчені довго працювали над задачею, як можна проводити очищення дна. На сьогодні це є проблемою, адже частина сміття, що потрапляє в моря і океани, опускається на дно через свою вагу, процеси агрегації, обростання і проковтування живими організмами.
Цього року фахівці за фінансової підтримки Євросоюзу запустили проект SeaClear, який спрямований на ідентифікацію та збір сміття з дна за допомогою автономних роботів, повідомляє meteoprog.
Базова система «SeaClear» складається з чотирьох роботизованих засобів: одного повітряного і двох підводних безпілотників, автоматизованого надводного судна, що виконує функцію «материнського» корабля. Спочатку повітряний БПЛА і один з підводних дронів займаються пошуком пластика на поверхні океану і в його поверхневому шарі, на невеликій глибині, що, скоріше за все, вкаже на скупчення сміття і на дні. Виявивши «знахідку», до роботи приступає другий спеціалізований безпілотник: за допомогою захоплень і всмоктуючого пристрою він збирає відходи. Зібране сміття складається на надводному судні в контейнер.
Навесні систему протестували в порту Гамбурга (Німеччина) і в прибережній зоні Дубровника (Хорватія). Розробники спеціально підібрали різні за складом і забрудненістю води райони, щоб експериментальні тести були показовими на тлі порівняльних вихідних даних. Тестування пройшло успішно, і компанія впевнена, що скоро приступить до повноцінного прибирання морського дна.
Проект стартував на початку 2020-го і розрахований на 4 роки. Компанія особливу увагу приділить прибережним районам, оскільки саме там концентрується приплив відходів.
До слова, американці придумали дрон, який гаситиме пожежі (фото).