Догори
Дати відгук

Вчені назвали раціон, який підвищує ризик серцево-судинних хвороб

Вік учасників дослідження становив від 37 до 73 років, середній вік — 56 років.

1 хв на прочитання30 Квітня 2021, 23:50
Вчені назвали раціон, який підвищує ризик серцево-судинних хвороб Вчені назвали раціон, який підвищує ризик серцево-судинних хвороб
Поділитись:

Відповідне дослідження провели вчені з Оксфордського університету. Щоб вивчити вплив дієти на ризик серцево-судинних захворювань і смертності, автори проаналізували дані про здоров’я 116 806 чоловік. Вік учасників дослідження становив від 37 до 73 років, середній вік — 56 років.

Під час експерименту вони повідомляли про їжу, яку вживали. Кількість серцево-судинних захворювань і смертність розраховувалися з використанням даних реєстрації госпіталізацій і смертей до 2017 і 2020 років, повідомляє журнал BMC Medicine.

В результаті вчені визначили два найбільш небезпечних раціони, в яких:

  • багато шоколаду, кондитерських виробів, масла та білого хліба і мало свіжих фруктів та овочів;
  • багато підсолоджених цукром напоїв, фруктових соків, шоколаду, кондитерських виробів, цукру та консервів, мало масла та жирного сиру.

Дослідники виявили, що прихильники першої дієти були в основному чоловіками і частіше страждали ожирінням порівняно з тими, чия дієта не включала велику кількість цих продуктів. Вони, хоч і були молодше 60 років, мали більш високий ризик серцево-судинних захворювань, ніж люди старшого віку або ті, які не мали надмірної ваги.

Серед прихильників другого раціону виявилося більше жінок, і в них також виявився високий ризик серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, медики назвали п’ять ознак того, що ви їсте надто мало вуглеводів. Вживання великої кількості вуглеводів підвищує рівень цукру у крові, викликаючи короткі сплески енергії в організмі і, в кінцевому підсумку, призводить до відчуття втоми. Але є й інший бік медалі. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.