Один курс прийому антибіотиків на рік збільшує ризик розвитку сепсису на 70%. Про це йдеться у дослідженні вчених із Манчестерського університету у Великій Британії, пише The Telegraph.
Видання зазначає, що щороку у Великій Британії реєструється близько 250 тисяч випадків сепсису, при цьому близько 50 тисяч людей помирають від інфекції. Вчені кажуть, що ця цифра більша, ніж кількість смертей від раку кишечника, молочної залози та передміхурової залози разом узятих.
Експерти кажуть, що ризик виникнення сепсису, який у народі називають зараженням крові, зростає з кожним прийомом антибіотиків.
Вчені проаналізували 250 тисяч пацієнтів, у яких розвинувся сепсис у період з січня 2019 року по червень 2022 року, і порівняли їх із групою в 1,3 мільйона людей, які не хворіли. Виявилося, що люди, які приймали один або двотижневий курс антибіотиків протягом 12 місяців, мали на 70% більше шансів захворіти на сепсис, ніж ті, хто їх не вживав. При цьому пацієнти, які пройшли два або три курси антибіотиків протягом року, мали вже на 130% більший ризик розвитку сепсису. Ризик для тих, хто приймав антибіотики чотири або більше разів, збільшився втричі.
Все тому, що антибіотики несприятливо впливають на корисні бактерії в кишечнику, що може призвести до підвищення сприйнятливості до інфекції.
Вчені також встановили інші фактори, які можуть збільшити ризик розвитку сепсису:
- ризик розвитку небезпечної інфекції для хворих на рак людей був більш ніж удвічі вищим, тоді як у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки та хронічними захворюваннями нирок ризик збільшився втричі.
- інфекція частіше "пожирає" людей з неврологічними захворюваннями, діабетом, імуносупресивними станами, курців, людей з недостатньою чи надмірною вагою.
Більше новин читайте на GreenPost.