Догори
Дати відгук

Вакцинація — частина медицини, а не теології: позиція церкви євангелістів

Щеплення не є гріхом та не веде до втрати спасіння.

2 хв на прочитання25 Жовтня 2021, 10:08
Церква Церква
Поділитись:

Найбільше всеукраїнське об'єднання п'ятдесятницьких громад «Українська Церква Християн Віри Євангельської» (УЦХВЄ) звернулася до своїх священнослужителів із рекомендаціями у спілкуванні з людьми щодо вакцинації проти COVID-19 користуватися наступними тезами.

1. Вакцинація є частиною медицини, а не теології. Тому священнослужителів просять уникати розгорнутих тлумачень і рекомендацій, якщо вони не є дипломованими медичними спеціалістами.

«Як і будь-яка медична маніпуляція чи втручання, вакцинація має в основі довіру до медичного препарату чи протоколу лікування зі сторони пацієнта. Найкращим порадником тут є ваш сімейний лікар. Саме він знає стан вашого здоров’я, включаючи можливі ризики, хронічні стани та потенційні наслідки», — ідеться в повідомленні.

2. Право вільного вибору подароване людині Творцем і є невід’ємним. УЦХВЄ наголошує на необхідності дотримуватися принципу добровільності щодо вакцинації та вважає відверте чи приховане примушування вакцинуватися неприпустимим.

3. Неприпустимими є зневага, приниження чи дискримінація в будь-якому вигляді щодо вакцинованих/невакцинованих у церковних громадах. Навпаки, християни мають подавати приклад шанобливого ставлення до кожної людини в суспільстві.

4. Інформація, що поширюється щодо вакцинації як способу нанесення числа звіра, чипізації, зовнішнього управління через вайфай, блютуз, 5G/7G, вказує лише на те, що її автори забули шкільну освіту та невірно тлумачать тексти Святого Письма про події останнього часу.

5. Вакцинація не є гріхом та не веде до втрати спасіння. УЦХВЄ підкреслює, що вакцинація як медична процедура не має релігійної складової та не перешкоджає реалізації свободи віросповідання.

«Медичний персонал схиляє/примушує в разі відмови вакцинуватися до визначення «з релігійних переконань», чим створюється хибне уявлення про людину та тенденційне ставлення до Церкви. В подібних ситуаціях рекомендуємо вживати натомість «із власних переконань» та наголошувати на відповідальності людини щодо її власного здоров’я», — ідеться у повідомленні.

Також ми розповідали, що профспілка освітян закликає своїх невакцинованих членів не боятися відсторонення від роботи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.