Догори
Дати відгук

В Європі є ботанічна пивоварня, яка варить пиво з ялинок

Для виробництва партії освіжаючого зимового IPA потрібно понад 600 кг голок.

1 хв на прочитання05 Січня 2021, 11:43
Фото : Агроньюс Фото : Агроньюс
Поділитись:

Новорічні ялинки можуть бути не тільки прикрасою святкових днів і символом нового року. Якщо українці знають про варення з шишок, то про те, як варити голки з ялинок та сосен, навіть не здогадуються  Так, в одній з країн ЄС з голок хвойних дерев варять популярний напій — ялинкове пиво.

Йдеться про  Нідерланди, де  варять ялинкове пиво, використовуючи для цього голки з новорічних ялинок, які більше не потрібні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник із питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен, пише agronews.ua.

«Ще у грудні 2018 року ця ботанічна пивоварня розпочала кампанію «Tree to Tipple», збираючи ялинки у всіх охочих. Для виробництва партії освіжаючого зимового IPA потрібно понад 600 кг голок. Голки з дерев допомагали зривати вручну волонтери. І хоча для варіння зимового IPA Lowlander були потрібні лише голки, пивоварня повторно використовувала кожен шматок дерев у продуктах обмеженого тиражу, включаючи корки для Lowlander Botanical Brut», — додає він.

У компанії закликають використовувати хвою і для приготування страв, розробивши довідник із рецептами.

«Це чудовий приклад руху компанії у напрямку кругової економіки. «Спільно вирішимо глобальні виклики» — нове гасло Нідерландів. Сподіваюся, подібні приклади у короткостроковій перспективі зможемо побачити і в Україні», — відзначає Рейнауд Наутен.

Відомо, що невеликі порції пива здатні знижувати рівень головного болю.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost