Міністерство соціальної політики України спільно з ЮНІСЕФ та Українською мережею за права дитини розпочинає проєкт підтримки дітей, яких через карантинні заходи повернули з інтернатів у родини. Про це повідомляє пресслужба уряду.
«Головне завдання проєкту — посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами», - йдеться у повідомленні.
«Ми використаємо цю кризу, аби вийти з неї сильнішими: зміцнити потенціал соціальних фахівців, впровадити найкращі світові практики і зробити ще один крок до деінституціалізації та до возз’єднання дітей з їхніми родинами», — зазначив Борис Лебедцов, заступник Міністра соціальної політики України.
Протягом наступних шести місяців експерти проєкту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів.
Проєкт охоплює п’ять регіонів України: Дніпропетровську, Волинську, Миколаївську, Полтавську та Харківську області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів.
«По всій Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатних закладах та інших інституціях, повернулись у свої родини. …ми прагнемо зробити так, щоб кожна дитина почувалася захищеною, мала доступ до якісного навчання, до базових соціальних послуг, незалежно від можливостей своєї сім’ї», — коментує Лора Білл, заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.
«Для нас, Української мережі за права дитини, цей проєкт є професійним викликом. Важливо виявити реальні причини потрапляння дітей до інтернатів; знайти можливості громад для підтримки ресурсних сімей і зберегти дітей в рідних безпечних сім'ях; підтримати фахівців соціальної роботи і спеціалістів служб у справах дітей», — зазначає Дар’я Касьянова, Голова правління ГС «Українська Мережа за Права Дитини».
Найкращі практики потім планують розширити на всю Україну.
Також за результатами проєкту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації, кажуть в уряді.