В Укркосмосі мають три сценарії щодо недобудованого українського супутника

3 хв на прочитання30 Червня 2020, 11:12

Суд відмовив повернути "Укркосмосу" кошти, які були витрачені на створення першого українського телекомунікаційного супутника "Либідь". На його будівництво уряд отримав кредит на 292 мільйона доларів. Тому наразі є три варіанти сценарію майбутнього супутника, розповів голова Державного космічного агентства Володимир Усов в інтерв'ю для Економічної правди.


У 2007 році Кабінет міністрів схвалив постанову про створення першого українського геостаціонарного телекомунікаційного супутника "Либідь". У 2009 році ДП "Укркосмос" під гарантії уряду України отримав від Канадського експортного агентства кредит на 292 млн дол для створення супутника.

Як виявили слідчі НАБУ, значну частину цих коштів вкрали посадовці "Укркосмосу", а напівготовий супутник "Либідь" з 2014 року лежить на російському підприємстві "Інформаційні супутникові системи" в Красноярську.

В кінці 2019 року Кабмін закінчив виплачувати з бюджету Канадському експортному агентству кредит, який в еквіваленті перевищив 6 млрд грн.


"Договір на отримання супутника зараз недійсний. Ми повинні якось фізично отримати супутник. Є три сценарії розвитку подій", - пояснює Усов.

Вірогідність такого розвитку подій, за словами чиновника, доволі низька. «Дуже багато невідомих складових, дуже багато політичних факторів, які унеможливлюють співпрацю з Росією. Тому перший варіант найскладніший», - стверджує він.

На думку Усова, цей сценарій більш реалістичний: «Не скажу, що в нас є черга з інвесторів, які у 2020 році прийдуть інвестувати в супутник з такою складною історією і який перебуває на території Російської Федерації. Однак теоретично це можливо».

"Це три сценарії: від найменш реалістичного до найбільш реалістичного", - резюмує Усов.

Тим часом SpaceX будує плавучі порти для космічних подорожей.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: