Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

В Україні подешевшала капуста

1 хв на прочитання24 Травня 2020, 14:35 1093
Image by Ulrike Leone from Pixabay Image by Ulrike Leone from Pixabay
Поділитись:

Як повідомляють аналітики проєкту EastFruit, на українському ринку зберігається тенденція зниження цін на ранню білокачанну капусту. Основною причиною негативних цінових коригувань в цьому сегменті виробники називають сезонне збільшення пропозиції капусти нового врожаю, а також досить невисокий попит на продукцію, пише Agro News.

Так, на сьогоднішній день капуста врожаю 2020 року пропонується до продажу в межах 4,5-6 грн/кг ($ 0,17-0,23/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Перш за все, фермери змушені активно знижувати ціни на капусту нового врожаю через надлишкову пропозицію на ринку: більшість українських господарств вже приступили до масових відвантажень ранньої капусти. Також, ситуацію погіршують досить невисокі темпи збуту продукції. Оптові компанії та роздрібні мережі воліють вести закупівлі невеликими партіями, з огляду на відносно короткий термін реалізації цього овоча.

Аналогічна ситуація на ринку ранньої капусти відзначалася на початку травня попереднього року. Ціна в цьому сегменті також різко знижувалася, головним чином через масові надходження у продаж продукції відкритого ґрунту. Однак при цьому рік тому рання капуста в Україні надходила в продаж середньому на 13% дорожче, ніж сьогодні.

Як ми писали, через карантин дрібні виробники змушені масово викидати свою продукцію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.