З паводками в Україні будуть боротися як у Європі

2 хв на прочитання19 Серпня 2020, 16:22
Меморіальна табличка на Подолі в Києві. Фото Олега Листопада

Забудова у зоні затоплення буде обмежена

Державна служба з надзвичайних ситуацій за участі й сприяння Міндовкілля та інших органів влади розробляє план управління ризиками для паводконебезпечних територій. Про це у інтерв’ю  GreenPost розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайло Хорєв.

«У ЄС розробили паводкову директиву, яка передбачає оцінку ризиків від затоплення для паводконебезпечних територій і план управління такими ризиками. У першу чергу, визначається територія, яку може бути затоплено в результаті паводка. Для прикладу: якщо  ви живете в багатоповерхівці, то залежно від поверху ризик затоплення абсолютно різний. Перший поверх може бути затоплений з високою ймовірністю, а двадцятий – малоймовірно», - сказав заступник міністра.

Ці принципи, на думку чиновника, добре пояснювати за аналогією  Києва. Взяти, наприклад, лівий і правий берег, дніпровські кручі.

«Які б паводок чи повінь не виникли на Дніпрі, але дніпровські кручі вціліють – з ними нічого не станеться. А от Поділ має всі шанси, щоб бути залитим водою. Він й історично заливався. За критеріями Паводкової Директиви, Поділ  належить до паводконебезпечних територій», - інформує Михайло Хорєв.

Створити і затвердити План протипаводкових заходів Україна зобов’язалася відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС.

«План записаний в Угоді про асоціацію з ЄС. Там визначені чіткі строки, і він повинен бути на 2022 рік, але міністр Роман Абрамовський взяв зобо’язання максимально сприяти Державній службі з надзвичайних ситуацій, щоб усе зробити якомога скоріше. Ми орієнтуємося, що це буде середина 2021-го року», - розповів заступник міністра.

Документ буде ухвалений Кабінетом Міністрів України.

«Реалізація вже цих планів звичайно буде вимагати додаткових фінансових механізмів. Маючи цей план, ви в кожному населеному пункті можете його відкрити і подивитися дані щодо земельної ділянки і  будете чітко розуміти, чи можна вам тут поселитися, чи ні. А якщо ви тут поселитесь, то що з вами відбудеться», - зазначив пан Хорєв у інтерв’ю.

До планів будуть додаватися карти з позначенням зон затоплення.

Як ми повідомляли, відсутність плану дій щодо захисту від підтоплення населених пунктів та/або невиконання таких планів там, де вони підготовлені, призводить до збитків та інших негативних наслідків.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: