Догори
Дати відгук

В Україні 187 фахівців пройшли навчання з польової епідеміології за міжнародною програмою

Підготовка польових епідеміологів зміцнює потенціал систем епіднагляду

2 хв на прочитання08 Вересня 2024, 18:02
Навчання з польової епідеміології за міжнародною програмою Навчання з польової епідеміології за міжнародною програмою
Поділитись:

Освітня програма «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» дозволяє посилити кадровий потенціал та готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема сфери громадського здоров’я.

Для резидентів програми доступні три рівні: дворічний просунутий (з 2018 року), тримісячний базовий (з 2021 року) та дев'ятимісячний проміжний (з 2024 року). Підготовка польових епідеміологів зміцнює потенціал систем епіднагляду, зокрема, у контексті збору, аналізу даних, польових досліджень, розслідувань спалахів хвороб, повідомили у МОЗ. 

«За шість років з моменту впровадження освітньої програми 187 фахівців пройшли навчання, ще 47 резидентів навчаються зараз. Підготовка фахівців, сфера діяльності яких не обмежується лише протидією інфекційним хворобам, а охоплює питання епідеміології неінфекційних захворювань, біобезпеки та біозахисту, лабораторний компонент, комунікації та взаємодію з громадами, дозволяє посилити кадровий потенціал та ефективніше реагувати на надзвичайні ситуації в сфері охорони здоров’я», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.

Програма підготовки польових епідеміологів сприяє розбудові та зміцненню кадрового потенціалу сфери громадського здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях. Йдеться про посилення контролю за захворюваннями та протидії спалахам інфекційних хвороб, отримання достовірних даних про стан здоров’я населення, проведення епідеміологічних досліджень, враховуючи міжнародні стандарти. 

Починаючи з 2021 року, у світі 7 вересня відзначають Всесвітній день польової епідеміології, яка займається розслідуванням епідемій та спалахів інфекційних хвороб для захисту й поліпшення громадського здоров’я. На відміну від запланованих досліджень, які епідеміологи проводять на основі розроблених та уточнених протоколів, польові дослідження проводять в «режимі реального часу», спираючись на джерела даних, які доступні негайно.

Довідка: програма підготовки з польової епідеміології діє в Україні за підтримки центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) з 2018 року. Це аналог американських та європейських програм підготовки з інтервенційної епідеміології. 

Серед випускників та резидентів програми «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» – фахівці з різних міністерств та відомств, зокрема, Міністерства охорони здоров’я, Держпродспоживслужби, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби, медичних університетів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Picture alliance
Жителі Південної Америки побачили в небі «око Саурона» — ось як це виглядало
1 хв на прочитання2 години тому
Тренди екологічної моди 2024. Фото: VitalikRadko/Depositphotos
Топ-7 трендів екологічної моди у 2024 році: стиль на захисті планети
1 хв на прочитанняВчора
Деревина у залізничних вагонах. Фото: Офіс генерального прокурора
Підозра у контрабанді лісу: працівникам Поліського лісового офісу та експертам ТПП повідомлено про підозру
1 хв на прочитанняВчора
Тренінги з моніторингу викидів парникових газів від Міндовкілля
Міндовкілля запускає тренінги з моніторингу викидів парникових газів для бізнесу
1 хв на прочитанняВчора
Немає аналогів у світі: науковці СумДУ розробили унікальний пристрій модифікування полімерів наноматеріалами (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Святкування Рош га-Шана: паломники-хасиди відзначають 5785-й Новий рік в Умані
1 хв на прочитанняВчора
Укрзалізниця доправила понад 10,3 тис. вагонів з агропродукцією зі знижкою 30%
1 хв на прочитанняВчора
Невдала сівба озимих може підняти ціни на пшеницю на $35
1 хв на прочитанняВчора