В окупованому Криму до курортного сезону хочуть відкрити залізничне сполучення з Білоруссю
Сподіваються на білоруських туристів.
Залізничне сполучення між окупованим Кримом і Білоруссю мають намір налагодити до літнього курортного сезону 2023 року, якщо буде попит на поїздки в цьому напрямі, повідомив у п'ятницю журналістам «віце-прем'єр» республіки — так званий постійний представник Криму при президенті РФ Георгій Мурадов. Про це розповідає ТАРС.
«Це пов'язано не з тим, щоб запустити поїзд, це пов'язано з тим, чи хочуть люди їхати до Криму чи не хочуть. Поки що сезон не розпочався, але неодноразово нам підтверджували готовність нові вагони поставити до поїздів, що йдуть до російських міст: Москви, Воронежа. Якщо є охочі їхати до Криму, відповідно, це будуть вагони, які перечіплятимуться на потяг, що прямує до Криму. Якщо людей буде ще більше, можуть бути й окремі потяги», — сказав Мурадов.
Він додав, що «тут немає перешкод, питання у тому, як зараз розвиватиметься ситуація з туризмом».
«Ми розуміємо чудово, що в нинішніх умовах можливості туристичні знижуються через погрози на адресу Криму і спроб організувати якийсь напад на Запоріжжя та Херсонщину. Ми, звичайно, впевнені і розраховуємо, що буде дано гідну відповідь», — додав Мурадов.
За його словами, курорти півострова готові приймати туристів, і в регіоні розраховують на зростання турпотоку до літа.
Він розповів, що із Криму до Білорусії також існує туристичний потік.
«Він ростиме, тому що в Білорусії є свої чудові санаторні умови. Білорусь наповнена історичними пам'ятками, меморіальними: місто-герой Мінськ, Брестська фортеця», — сказав постпред.
Посол РФ в Білорусі Борис Гризлов навесні 2022 року на відкритті XXIV міжнародної виставки-ярмарку туристських послуг «Відпочинок — 2022» у Мінську повідомив, що білоруси мають інтерес до відпочинку в Криму, і для зручності громадян варіантом транспортного сполучення міг би стати поїзд Мінськ — Смоленськ — Сімферополь. Однак поки що рейси цим маршрутом не відкриті.
Також нагадаємо, що жителі Криму не хотітимуть до РФ після деокупації бодай тому, що так не треба буде виплачувати репарації — експерт.