В охоронній зоні Нацмузею народної архітектури та побуту в Пирогові орудують лісоруби

2 хв на прочитання05 Травня 2020, 16:14
Фото: Facebook М. Погребиського

Згідно чинного Генерального плану міста Києва ця ділянка ще й входить в зону охорони пам'яток культурної спадщини та Південного історичного ареалу м. Києва.

В охоронній зоні Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогово вирубують залишки лісу, щоб звести житлові новобудови.  Про це повідомив журналіст і громадський діяч Михайло Погребиський у своєму Facebook, додавши фото з місця вирубки і документи, що підтверджують історико-культурне значення цієї території.

"Дорізають невеликий ліс  на ділянці площею 16, 0136 га. Крім того, що це охоронна зона музею, згідно чинного Генерального плану міста Києва ця ділянка ще й входить в зону охорони пам'яток культурної спадщини та Південного історичного ареалу м. Києва", - обурюєтся активіст.

Як написав Погребиський, перша масова вирубка дерев  на цій ділянці була здійснена в січні 2020 року.   Всього згідно акту зелених насаджень, що підлягають видаленню - мають зрізати 2779 дерев.  Це невеликий ліс - причому балка, тобто яр, усіяний лісом. Нині дорізають те, що не дорізали в січні.

Фото: Facebook М. Погребиського
Фото: Facebook М. Погребиського
Фото: Facebook М. Погребиського

Як стверджує автор поста, орендар цієї ділянки - агрокомбінат "Хотівський" - втратив право на оренду за згодою сторін ще в 2007 році.

"Це було зроблено для того, щоб землю могли забудувати фіктивні житлові кооперативи, яким тоді Київрада роздала абсолютно безкоштовно сотні гектарів особливо цінних земель у Феофанії, в Пирогово і Жуковому острові", - повідомив журналіст.

Фото: Facebook М. Погребиського

В даний час до орендаря ділянки прокуратурою Києва пред'явлено судовий позов, який, на думку, активіста, тільки прискорив дії зі знищення дерев.

Нагадаємо,  GreenPost  писав про групу зловмисників, яка різала дуби в приміському лісі столиці та продавала їх за ціною 500 доларів США за кубічний метр, діяла майже рік – з травня 2019 по лютий 2020. Лише 26 лютого чорних лісорубів затримала поліція. Браконьєри діяли на території Голосіївського національного природного парку та Святошинського лісопаркового господарства.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: