- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- В Італії сонячні електростанції з'являться в оливкових садах
В Італії сонячні електростанції з'являться в оливкових садах
Стверджується, що тінь від сонячних модулів зменшує випаровування вологи та знижує споживання води.
Відомо, що сонячні панелі можуть бути корисними не тільки на дахах будинків. Ми писали про те, що в Європі сонячні електростанції встановлюються над полями з малиною та у садових плантаціях лимонів. І от, в Італії побудують три сонячні електростанції загальною потужністю 244 МВт та інтегрують їх в оливкові плантації.
Як повідомляє ecotown, будівництво взяла на себе компанія STEAG Solar Energy Solutions (SENS), що є підрозділом німецького енергетичного концерну
SENS почне будувати сонячні електростанції в кінці 2021 року в провінції Фоджа в регіоні Апулія на південному сході Італії. Компанія також буде управляти збудованими сонячними станціями. Агровольтаіка — поєднання сільського господарства та генерації сонячної електроенергії на одній ділянці землі — є надзвичайно перспективним, багатообіцяючим напрямом розвитку і тієї, й іншої галузі.
Особливо в густонаселених країнах можуть виникати конфлікти між різними видами економічної діяльності, тож поєднання сільського господарства з фотоелектричною генерацією є розумним компромісом. Накопичений досвід свідчить, що такі спільні проекти за правильного підходу навіть дають змогу збільшити врожайність сільськогосподарських культур.
Стверджується, що тінь від сонячних модулів зменшує випаровування вологи та знижує споживання води.
«Це дає змогу ефективно використовувати 12 годин сонячного світла в літні місяці замість того, щоб посилювати посуху в регіоні», — йдеться в заяві.
Уряд Італії особливо підтримує сонячні проекти такого типу. Вони покликані допомогти країні досягти цілей, установлених в Інтегральному плані з енергії та клімату до 2030 року.
GreenPost писав, що Україна має придатну територію для розвитку «сонячної енергетики». Особливо перспективними є центральні, південні та східні регіони. Середньорічна загальна кількість енергії сонячного випромінювання у північних областях перебуває в межах 1070 кВт∙год/м2, у південних — 1400 кВт∙год та вище/м2. Тому економічні показники СЕС будуть залежати від її розташування.