У Британії спалахнула перша іскра водневої революції

2 хв на прочитання06 Січня 2020, 09:17
Фото з відкритих джерел

У Великій Британії спалахнула перша іскра водневої революції, а саме в Кілському університеті. Водень - відносно екологічне чисте паливо, щоб вважатися альтернативою до тих видів енергоносіїв, спалювання яких супроводжується викидами парникових газів.

Як пише УНІАН, постачання природного газу в університеті змішали з 20% водню в тестовому режимі. Але експеримент має національну важливість. Така суміш скорочує кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу в ході опалення приміщень чи куховарства. Критики вказують на те, що виробництво водню надто дороге для масового вжитку. Але прихильники технології покладають на неї великі надії.

Видання пише, що на використання природного газу для опалення припадає третина викидів Великої Британії, які відповідальні за глобальне потепління. Але продукт горіння водню - це лише вода. Як паливо він функціонує так само, як і природний газ. Тож працівники університетської кухні кажуть, що 20%-ва суміш газу з воднем ніяк не впливає на їхню роботу.

Проект під назвою HyDeploy - перший експеримент з альтернативним газом у реальному газопроводі. Кілський університет був обраний для його проведення тому, що в нього є приватна система газопостачання. Водень для суміші виробляють за допомогою електролізу. Спеціальна установка розділяє воду на два її складові компоненти. Її розмістили на невеликій площі в кутку спортивного поля університету. Газова компанія Cadent, яка бере участь у проекті, стверджує, що в разі переходу на 20%-ву суміш газу і водню по всій Британії, скорочення викидів в атмосферу буде на рівні 6 мільйонів тон. Це все одно, що прибрати з доріг 2,5 мільйона автомобілів.

Вартість виробництво водню можна скоротити, якщо процес електролізу буде відбуватися вночі завдяки надлишку вітрової електроенергії. Газ змішують лише з 20% водню тому, що це оптимальна пропорція, яку можна використовувати у вже існуючих газопроводах й наявним обладнанням.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: