У 2016–2020 роках було зафіксовано 214 випадків незаконного вилову осетрових та торгівлі осетровими: у Румунії (82 випадки), Болгарії (82 випадки) та Україні (50 випадків) — країнах, де заборонений будь-який вилов та торгівля дикими видами дунайських осетрових. Про це свідчать дані Всесвітнього фонду природи (WWF), який у рамках проєкту LIFE «Життя дунайським осетровим» (2016–2020) опублікував результати досліджень ринку «Докази торгівлі осетрами, що перебувають під загрозою зникнення, у нижньому Дунаї».
Повідомляється, що дані свідчать про масштабне браконьєрство та незаконну торгівлю м’ясом та ікрою осетрових у нижньому Дунаї, зокрема в Болгарії, Румунії, Сербії та Україні.
У ході досліджень українського ринку виявлено, що зразки м’яса осетрових риб, які реалізовувалися на Одещині, Херсонщині та в Києві, були дикого походження, а деякі зразки харчової ікри осетрових — фальсифікованими. Крім того, лише незначна частка ікри мала маркування відповідно до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
Отже, споживачі дезінформуються як щодо походження, так і щодо видової належності продукції. Наприклад, осетрові види, вирощені в умовах аквакультури, продаються як добуті у природних водоймах.
Разом з тим звіт містить рекомендації щодо заходів з припинення браконьєрства та незаконного обігу продукції з осетрових у всьому регіоні. Зокрема, це посилений контроль внутрішньої торгівлі та прикордонний контроль, поліпшення міжвідомчої співпраці та координації, а також використання більш сучасного криміналістичного аналізу та дослідження ринку, впровадження маркування харчової ікри осетрових видів риб відповідно до вимог CITES.
Нагадаємо, що у Дунаї з’явилася риба-хижак, яка пожирає все.