Креми від ультрафіолету зазвичай рекомендують вибирати залежно від кольору шкіри. «Чесний лікар» наголошує, що показник захисту SPF-фактора говорить не про якість захисту, а про її тривалість часу. Щоб розрахувати час SPF, він захистить довше. Є вологостійкі креми, які зберігають властивості після заходу у захисту, необхідно помножити це число на коефіцієнт SPF. Наприклад, для крему з SPF 30: 30 х 15 хвилин = 450 хвилин = 7,5 годин. Тобто:
Які добавки варто дивитись у складі?
Якщо вам за 30 років — потрібно розглядати сонцезахисний крем уже як фотопротектор, який захищає від старіння, оскільки фотостаріння — це перший і головний ворог нашої шкіри, воно прискорює глікостаріння та швидкість біологічного старіння. В ідеалі крем має містити скінорен (азелаїнову кислоту) та ретиноїди (третиноїн, адапален). Ви можете купити окремо в аптеці адапален (від зморшок), скінорен і третиноїн, і додати в крем з УФ-захистом, такий, як вам потрібно за часом (якщо довго буваєте надворі, беріть крем із великою кількістю захисту). Їх застосування за півроку зменшить значну кількість зморшок.
Діоксид титану, оксибензон, октокрилен, мексорил — фільтри, що поглинають і відбивають сонячні промені, як екран. Такі креми добре підходять для людей зі світлим кольором шкіри, які швидко згорають.
Крем чи олійка — що краще вибрати?
Крем захищає довше та ефективніше. Олійка при захисті ще й зволожує, дає блиск шкірі, плюс не змивається водою (зволожуюча властивість).
Нагадаємо, не всі сонцезахисні креми однаково потрібні: як вибрати засіб із SPF за фототипом.