Догори
Дати відгук

Уряд запускає грантові програми для створення власного бізнесу, саду або теплиці

Програма мікрогрантів на створення власного бізнесу розрахована як на досвідчених підприємців, так і на початківців.

4 хв на прочитання02 Липня 2022, 15:30
Поділитись:

Уряд запускає грантові програми для українців для створення власного бізнесу, навчання айтівців, а також на садівництво й вирощування городини.

Програми передбачають гранти на такі ініціативи:

  • створення власного бізнесу;
  • розвиток переробного підприємства;
  • закладка саду;
  • розвиток тепличного господарства;
  • реалізація стартапу, зокрема у сфері ІТ;
  • навчання ІТ-спеціальностям.

Започаткування бізнесу

Програма мікрогрантів на створення власного бізнесу розрахована як на досвідчених підприємців, так і на початківців. Для участі потрібно підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія. Ощадбанк оцінює бізнес-планта ділову репутацію заявника. Після цього учасник має пройти співбесіду в центрі зайнятості. Рішення про надання гранту приймає Державна служба зайнятості.

Кошти видають на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту, але не менше як 50 тисяч гривень. Залежить також від кількості робочих місць: сума гранту складе 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце, і 250 тисяч гривень — за два. 

Переробка

Програма грантів для створення переробних підприємств передбачає залучення до 8 мільйонів гривень для старту чи розвитку виробництв із переробки. Для першої тисячі заявників держава співфінансує 70% від вартості проекту, решту оплачує отримувач. Для наступних заяв держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проекту. 

Заявку подають так само через Дію. Рішення про надання гранту для таких підприємців приймає Мінекономіки. Підприємці, які отримали кошти, зобов’язані протягом трьох років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити щонайменше 25 робочих місць. 

Теплиці та сади

Програми розвитку тепличного господарства та садівництва передбачають надання грошей на реалізацію типових проектів, затверджених Мінагрополітики. Це легкі тепличні модулі, розміром близько двох гектарів, та сади площею до 25 гектарів.

Підприємці, які хочуть побудувати теплицю, можуть залучити до 7 мільйонів гривень державного співфінансування. Для першої тисячі заявок держава компенсує 70% від вартості проєкту, для всіх наступних заявок — 50%.

Для тих, хто планує закласти сад, співфінансування залежить від типу рослин: для першої тисячі гектарів держава компенсує 70% вартості проєкту, для наступних — 50%. 

Для подання заявки потрібно мати типовий проект та бізнес-план. Оформлюється вона через Дію або у відділеннях банків, перелік яких визначає Нацбанк. Рішення про надання гранту приймає Мінагрополітики.

Отримувачі коштів зобов’язуються створити 40 нових постійних та сезонних робочих місць у тепличному господарстві та від трьох до 20 нових постійних та сезонних робочих місць — у садовому.

Стартапи

Кошти стартапи можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проєкту. Залежно від стадії реалізації проєкту підприємець може залучити від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень безповоротного гранту від Фонду розвитку інновацій або від 3,5 до 8 мільйонів гривень поворотної фінансової підтримки від Національного фонду інвестицій.

Заявку на участь у програмі слід подати через сайт Фонду розвитку інновацій. Рішення про надання гранту приймається на конкурсній основі, де проєкти оцінюються експертами. 

Отримувачі коштів мають створити не менш як 3-10 робочих місць (залежно від типу стартапу), розробити конкурентну технологію, яка орієнтуватиметься на зовнішній ринок, і повернути 50% суми гранту у вигляді податків та зборів протягом двох років.

Навчання в айті

Програма грантів «Старт в ІТ» передбачає оплату вартості навчання для тих, хто втратив роботу, перебуває у простої або неоплачуваних відпустках, для переселенців та для людей, які бажають отримати нову професію у сфері IT.

Заявки учасників разом із пакетом документів приймають центри зайнятості. Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програми мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів із дня видачі, уклавши на його підставі договір з закладом освіти. 

Особи, які беруть участь у програмі, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, або відкрити власну справу в цій галузі.

До слова, що потрібно зробити, щоб вода в бочці не зацвіла: 3 простих, але ефективних прийоми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Рятувальники Одещини ліквідували пожежу в екосистемі, горіло 30 га хвойного лісу(ФОТО)
1 хв на прочитання5 хвилин тому
Дві чашки винограду на день допоможуть прожити довше
1 хв на прочитання49 хвилин тому
Стало відомо, на який період в Україні продовжено військовий стан та мобілізацію
1 хв на прочитаннягодина тому
Свято археологічної спільноти, День релаксації та «Алло» – проживіть день правильно
2 хв на прочитання2 години тому
Україні необхідний моніторинг усіх незаконних рубок для ефективного збереження лісів
1 хв на прочитання3 години тому
Вибух на ЗАЕС може накрити навіть Москву, людей із прилеглих території доведеться відселяти — фізик
2 хв на прочитання4 години тому
ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки – Енергоатом
1 хв на прочитання5 годин тому
Батькам школярів: як уникнути проблем із зором
1 хв на прочитання6 годин тому