Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Астро
  • Унікальний "парад планет" розпочався у січні: як побачити рідкісне астрономічне явище

Унікальний "парад планет" розпочався у січні: як побачити рідкісне астрономічне явище

Шість планет Сонячної системи вишикувалися в небі над Землею.

2 хв на прочитання15 Січня 2025, 22:15
На нічному небі можна побачити одразу шість планет Сонячної системи На нічному небі можна побачити одразу шість планет Сонячної системи
Поділитись:

Цього місяця в земному небі можна спостерігати унікальне явище – "парад планет", під час якого одночасно видно шість планет Сонячної системи: Марс, Юпітер, Уран, Венеру, Нептун та Сатурн. Хоча багато ЗМІ акцентують увагу на 21 та 25 січня як найкращих датах для спостереження, це явище можна буде побачити у будь-яку ясну ніч протягом усього січня, пише видання Live Science.

21 січня є особливо сприятливим для спостережень, оскільки Місяць входить у останню чверть фази, сходячи близько опівночі. Це забезпечує темне вечірнє небо, хоча світлове забруднення не завадить побачити яскраві планети.

У цей день можна буде спостерігати Сатурн і Венеру близько один до одного на заході – лише через кілька днів після їхнього тісного з'єднання 18 січня. Юпітер сяятиме вище на півдні, а Марс (після яскравого протистояння 15 січня) – вгорі на сході. Уран буде трохи правіше від Юпітера, а Нептун – прямо над Венерою. Втім, для спостереження за Ураном і Нептуном знадобиться потужний телескоп.

У перший тиждень березня видовище стане ще вражаючим – до "параду" приєднається Меркурій. Він з'явиться між Сатурном і Венерою близько до західного горизонту. На додачу, над цим тріо можна буде побачити тонкий серп Місяця. Нептун, хоч і невидимий неозброєним оком, буде поруч із Меркурієм. Вище розташуються Уран (невидимий без телескопа), Юпітер і Марс.

"Парад планет" завершиться, коли Сатурн зникне у сонячному сяйві 12 березня. Важливо зазначити, що хоча планети й поділяють спільне нічне небо, вони не вишиковуються в одну лінію, як часто помилково вважається. Усі планети обертаються навколо Сонця в одній площині, яка називається екліптикою – це той самий шлях, яким Сонце рухається денним небом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.