Догори
Дати відгук

"Укрнафта" отримала право на розробку Олеської газової ділянки, яка раніше належала Chevron

Державна служба геології та надр офіційно передала найбільшій нафтовидобувній компанії України спеціальний дозвіл на видобуток вуглеводнів у Львівській та Івано-Франківській областях.

1 хв на прочитання4 години тому
"Укрнафта" повертається на Олеську ділянку після виходу Chevron. Фото: Укрнафта "Укрнафта" повертається на Олеську ділянку після виходу Chevron. Фото: Укрнафта
Поділитись:

ПАТ "Укрнафта" офіційно отримало спеціальний дозвіл на розробку Олеської ділянки вуглеводнів, що розташована на території Львівської та Івано-Франківської областей. Відповідний наказ №164/2025 був підписаний 12 травня головою Державної служби геології та надр України Олегом Гоцинцем. До цього часу право на розробку ділянки з 2014 року належало компаніям Chevron Ukraine B.V. та ТОВ "Надра Олеська".

Передання прав на розробку відбулося на підставі угоди про розподіл продукції та відповідного рішення Кабінету міністрів України.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією в Україні, яка володіє понад 80 спеціальними дозволами на видобування вуглеводнів та найбільшою мережею автозаправних станцій, що налічує 545 об'єктів. Станом на 1 березня 2025 року компанія здійснювала видобуток нафти та газу на 1810 нафтових та 161 газових свердловинах.

Варто нагадати, що раніше компанія Chevron планувала інвестувати значні кошти – близько $350 мільйонів – у розвідку газових родовищ на Олеській ділянці. Загальний обсяг інвестицій у видобуток мав становити понад $10 мільярдів, а реалізація проєкту могла б створити до 15 000 нових робочих місць. Щорічний видобуток газу на цій площі прогнозувався на рівні 8-10 мільярдів кубометрів.

Проте у 2014 році американська компанія Chevron в односторонньому порядку прийняла рішення про вихід з проєкту, а згодом оголосила про повне припинення своєї діяльності в Україні. Тепер право на розробку перспективної газової ділянки перейшло до національної компанії "Укрнафта".

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.