Напередодні поминальних днів популярними товарами на ринку стають квіти та ритуальні вінки із полімерних матеріалів. Але такі «прикраси» загрожують не лише довкіллю, але й здоров'ю людей, які ходять на цвинтар навідати поховання рідних.
Зазвичай, на могилах штучні квіти перебувають не більше року. Під впливом сонця та дощів вони швидко втрачають естетичний вигляд. Після цього потрапляють у найближчий смітник на цвинтарі. Звідти можуть поїхати на сміттєвий полігон, де розкладатимуться десятиліттями й обов'язково забруднять землю та ґрунтові води.
Непотрібні пластикові квіти та вінки доглядачі кладовищ можуть вирішити просто спалити. Тоді у повітря під дією полум'я виділиться шкідливий діоксин і хімічні барвники, які почнуть розпадатися під дією високих температур.
Насамперед під згубну дію потраплять ті, хто перебуватиме поряд із місцем, де спалюватимуть сміття. Потрапляння небезпечних речовин в організм людини може спровокувати розвиток онкологічних захворювань.
Ще гірше — намагатися закопати непотрібні букети, кошики та вінки в землю. Матеріал, із якого вони виготовлені, розкладається понад сто років, що надзвичайно шкідливо для довкілля. І чим старше кладовище, тим більша небезпека.
У більшості регіонів України немає підприємств, які б мали технічну можливість правильно поводитися з такими небезпечними відходами. Тому від вінків і штучних квітів краще взагалі відмовитися.
Цієї думки дотримуються і служителі культу. Священник у поминальні дні заохочують парафіян пом'янути померлих родичів молитвою, а не шкодити довкіллю через непотрібні букети.
Раніше ми вже інформували своїх читачів про те, як правильно утилізувати старі смартфони, щоб не зашкодити екології.