Догори
Дати відгук

Українців переводять на річну фіксовану ціну на газ: подробиці

Річна ціна буде введена за замовчуванням. 

1 хв на прочитання07 Квітня 2021, 12:22
Українців переводять на річну фіксовану ціну на газ. Фото: Pixabay Українців переводять на річну фіксовану ціну на газ. Фото: Pixabay
Поділитись:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) встановила річну фіксовану вартість газу для населення. Рішення було прийнято на засіданні регулятора 7 квітня.

Відтак, всі побутові споживачі газу будуть переведені на річний контракт з 1 травня автоматично. Тобто  річна ціна буде введена за замовчуванням. 

«Це позбавить від турбулентності з цінами на газ. Ціна буде одна», — сказав глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Коли стануть відомі тарифи

Нацкомісія зобов'язала всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Газовим компаніям дозволено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен подати заявку.

Права постачальників

Регулятор дозволив газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити споживачеві  змінювати тарифи. Тобто,  наприклад, повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну.

Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

У НКРЕКП відзначили, що протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну у бік зниження, але заборонено збільшувати її.

Нагадаємо, тариф на електроенергію може збільшитися вдвічі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго