Українські полярники зафіксували унікальну зустріч з горбатим китом під час наукової експедиції в Антарктиці. Молодий кит не лише дозволив провести необхідні дослідження, але й продемонстрував рідкісну ігрову поведінку, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Науковці планували виміряти розміри кита за допомогою дрона, провести фотоідентифікацію та взяти зразки тканин. Однак тварина виявила неабиякий інтерес до човна і влаштувала 15-хвилинне "шоу": пускала фонтани, демонструвала спину й хвіст, а в один момент навіть перевернулася животом догори та почала плескати грудними плавцями.
За словами дослідників, така поведінка кита є досить рідкісною. Хоча в певний момент тварина легко зачепила човен плавцем, що "збадьорило" науковців, вона швидко "чемно відплила". Фахівці підкреслюють, що горбаті кити зазвичай не становлять загрози людям і поводяться неагресивно.
Розміри молодого кита вразили полярників - його довжина склала 9,6 метра, що вдвічі перевищує довжину їхнього човна. При цьому дорослі особини можуть виростати до 13-15 метрів.
Такі дослідження допомагають вченим отримувати важливу інформацію про популяцію найбільших тварин планети, їхнє розмноження, наявність кормової бази та міграційні маршрути.
Більше новин читайте на GreenPost.