- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- Українські підприємства платять за електрику вдвічі більше, ніж за кордоном
Українські підприємства платять за електрику вдвічі більше, ніж за кордоном
На українському енергоринку спостерігається монополізація та концентрація активів у одних руках
Ціна електроенергії для промислових споживачів України майже удвічі вища, ніж у багатьох країнах світу, зазначають в Міністерстві цифрової трансформації України. Тому наразі будувати в Україні енергоємні підприємства інвесторам невигідно, зокрема, йдеться про ІТ-компанії, пише galinfo.com.ua.
"Поступово, за незмінного рівня споживання електроенергії, альтернативні джерела витісняють традиційних виробників енергії. Найбільше у цій ситуації потерпають атомні електростанції, хоча виробляють найдешевшу електроенергію. На українському енергоринку спостерігається монополізація та концентрація активів у одних руках – і це все у сукупності робить українську електроенергію неконкурентною на світовому ринку. Це унеможливлює появу нових підприємств-великих споживачів електроенергії, зокрема дата-центрів", - ідеться у повідомленні.
У Мінцифри підтримують прийнятий законопроєкт № 3199 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії»" та зауважують, що цей документ надає Кабміну можливість робити виняток для окремих споживачів і дозволяє купувати енергію за двосторонніми договорами на електронних аукціонах.
Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт про зниження «зелених» тарифів.
За ним «зелений» тариф для сонячних електростанцій (СЕС), введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 року по 31 грудня 2019 року і потужністю понад 1 МВт, зменшений на 15%. Для вітрових станцій (ВЕС) тариф зменшено на 10%.