Догори
Дати відгук

Українські міста запроваджують екологічні методи утилізації опалого листя

У різних містах України розробили свої практики утилізації листя з дерев.

2 хв на прочитання24 Жовтня 2024, 12:02
ФОТО: Утилізація опалого листя / EcologicalNews ФОТО: Утилізація опалого листя / EcologicalNews
Поділитись:

В Україні в активній фазі - фактичний листопад. Хоча до календарного лишається ще тиждень. Проте листя з дерев і кущів вже почало рясно опадати. Як міста у різних регіонах дають собі раду з цими біовідходами, розповів ресурс EcologicalNews.

Через те, що спалювання опалого листя є неекологічним, призводить до пожеж і загибелі цінних видів флори і фауни, тому і заборонене чинним законодавством, утилізація цього природного відходу стала справжнім викликом для комунальників. У різних містах знаходять свої екологічні способи його утилізації.

Як в українських містах вирішують проблему опалого листя:

  • В Одесі та Запоріжжі не згрібають листя з-під дерев та чагарників в лісопарках, скверах та інших зелених зонах, оскільки це призводить до винесення органічних добрив та зменшення ізоляційного шару для ґрунту.
  • У Сумах листя утилізують на тимчасових майданчиках для складування рослинних відходів.
  • У Тернополі, Луцьку та Рівному частина опалого листя використовується на цвинтарях для запобігання промерзання ґрунту.
  • В Івано-Франківську мульчують ним грядки і дерева на території парків та скверів для захисту рослин від зимових морозів.
  • Компостують опале листя в Черкасах, Житомирі, Луцьку, Києві, Чернівцях, Львові, Миколаєві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному, Вознесенську та Дружківці.
  • Отриманий біогумус використовують у теплицях у Житомирі, для підживлення місць висадки зелених насаджень у Рівному, або продають сільгоспгосподарствам у Львові.
  • У Луцьку застосовуються кілька способів утилізації листя: звозять на кладовища і в приватні домоволодіннях для перешкоджання промерзанню ґрунту, для потреб Луцького зоопарку, і, звісно, компостують.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.