Українські фермери зазнають великих збитків через карантин

2 хв на прочитання18 Квітня 2020, 16:21
pixaba

У Києві працює лиш один єдиний ринок. Утім його потужностей аж ніяк не вистачає, аби реалізувати усю весняну городину.

Фермери, що виростили ранню городину, зазнають збитків. Через закриті ринки збувати продукцію їм ніде. Перекупники платять мізер. І за ці копійки люди змушені продавати. Але й це не поверне їм вкладених грошей, пише ТСН.

Тому літо-осінь можуть бути іншими і за цінами, і за кількістю продуктів на наших ринках. 

У Києві працює лиш один єдиний ринок. Утім його потужностей аж ніяк не вистачає, аби реалізувати усю весняну городину. Товару на ринку багато. Свіжі овочі прибули до столиці з усіх регіонів України. Та попит, попри те що Великдень попереду, мізерний, каже продавчиня Надія.

"Люди, якщо мають гроші, то купують продукти першої необхідності , м’ясо, молоко, хліб. Овочі, звісно, корисно, але в меншій кількості. Ми раді тому, що маємо", - ділиться Надія. 

Зросли і ціни в перекупників на свіжу городину, попри невеликі обсяги продажів.   От кому й справді непереливки, то це тим, хто вирощує цю городину.

Поле в понад 60 гектарів Роман Чуприна готував під овочі. Та весна і карантин внесли корективи в плани фермера. Більшу частину тепер засіє зерновими. Бо редиску, яку вже зібрав, сьогодні оптом забирають по 5 гривень за кілограм. Для порівняння, торік віддавав учетверо дорожче. 

Інший фермер Олег Каліман своє поле вже засадив капустою. Урожай чекає наприкінці травня. 

"Що буде з цією капустою, на зараз спрогнозувати складно. Тому що, в основному, порядок цін та, звичайно, в першу чергу ,попит, наскільки наші люди будуть готові витрачати гроші на борщовий набір. Люди зубожіли", - каже фермер.

Весна цьогоріч для українського фермера дуже важка. З одного боку мусить віддавати продукцію за безцінь, а з іншого, ще й брак робочої сили. На полях зараз нікому працювати.

"Люди бояться захворіти, сидять дома, ізольовані, знайти робітників дуже важко", - кажуть фермери. 

Що очікувати фермеру в найближчій перспективі, не беруться прогнозувати навіть фахівці ринку. Не відомо також, як довго триватиме карантин. І як Україна виходитиме з ізоляції. 

Нагадаємо, в Україні до 24 квітня триває карантин та введено надзвичайну ситуацію. З 15 квітня і до завершення надзвичайної ситуації, оголошеної у країні, уряд контролюватиме ціни на життєво важливі харчові продукти, фармацевтичні препарати та медичні товари.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: